Foto: Microsoft uvedl nová okna: Jak Windows 8.1 vypadají?

Foto: Microsoft uvedl nová okna: Jak Windows 8.1 vypadají?
Tou hlavní změnou je pro uživatele návrat tlačítka "Start", které má ovšem podobu dlaždicového rozhraní.
Úvodní obrazovku si může každý uživatel přizpůsobit podle svého - dlaždice mají různé velikosti i barvy a lze je organizovat do vlastních kategorií. Kromě toho si sem může připnout své libovolné aplikace.
Uživatelé, kteří si nechtějí zvykat na dlaždice, se mohou přepnout na klasickou plochu Windows - pomocí dlaždice označené "desktop". Stejně tak se lze vyhnout dotykovému displeji a používat klávesnicí a myš.
Na pravé boční straně lze zobrazit panel, kde se nachází nabídka tlačítek pro vyhledávání nebo sdílení souborů, stejně tak je tu umístěná nabídka pro změnu nastavení. Panel uživatel zobrazí buď tahem prstů, nebo kliknutím myší do levého horního rohu a následným tahem dolů. Na stejném místě vlevo je umístěný panel, který zobrazuje poslední používané aplikace.
Foto: Aktuálně.cz
Tereza Holanová Tereza Holanová
18. 10. 2013 7:51
Nový operační systém Windows 8.1 se objevil na trhu.
 

Právě se děje

před 22 minutami

Cisternová loď řízená českým kapitánem poškodila most v nizozemském Groningenu

Cisternová loď, kterou řídil 59letý český kapitán, narazila do důležitého mostu v nizozemském Groningenu. Nikomu se nic nestalo, ale škody na mostě jsou podle zástupců města velké.

Policie českého kapitána zadržela. Testy ukázaly, že nepožil alkohol, ani si nevzal žádní drogy. Čelí podezření, že nemá dostatečné schopnosti k řízení lodi.

Svědci nehody, která se stala v noci na sobotu, vypověděli, že slyšeli hlasitou ránu. V té době most zrovna nepřejíždělo žádné auto, jen jeden řidič mopedu. Náraz lodi ho vyděsil.

Vyšetřování nehody bude pokračovat i v příštích dnech. Cisternová loď Bodensee je 110 metrů dlouhá a pluje pod německou vlajkou. Podle policie na ní nebyly žádné technické závady. Se čtyřčlennou posádkou plula ze Štrasburku do nizozemského Delfzijlu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy