reklama
 
 

Lidé na webu sledují obraz třikrát déle než v muzeu

17. 4. 2013
Nejčastěji se uživatelé dívají na dílo Van Gogha, zjistil Google
Doporučujeme

Mountain View - Prohlídka umění přes web zabere lidem více času, než když se vydají do galerie. Zatímco v muzeích stráví návštěvník prohlídkou jednoho díla podle studií zhruba 20 vteřin, na internetu se zastaví u obrazu minutu.

Vyplývá to ze statistik skupiny Google, která půl roku sledovala, jak se uživatelé chovají na stránkách Google Art Project, kde je k online zhlédnutí více než 40 tisíc děl.

"Důvodem může být fakt, že na internetu si lidé mohou obraz prohlédnout až do nejmenších detailů, mohou si na něj udělat čas a pořádně si ho prostudovat," myslí si zástupci Googlu.

Nejčastěji lidé na internetu vyhledávají obraz Hvězdná noc od Vincenta van Gogha. Následuje Zrození Venuše od Sandra Botticelliho a Autoportrét kresba od Rembrandta.

"Podle žebříčku nejsledovanějších obrazů je jasné, že návštěvníci stránky dávají přednost klasikům, stoupá ale i zájem o moderní umění, například obrazy Dalího a Klimta," doplňuje Google.

Výzkum ukázal, že uživatelé častěji procházejí galerie, které ze svých oblíbených slavných děl sestavují ostatní, než profily jednotlivých umělců.

Související

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  Komerční sdělení
  reklama

  Sponzorované odkazy

  reklama