Kvůli antivirovým databázím propaguje Facebook antiviry

Adam Fiala
4. 5. 2012 5:46
Kvůli bezpečnosti by se Facebook i zaprodal. A tak nabízí ke koupi antiviry
Facebooková stránka s nabídkou antivirových programů
Facebooková stránka s nabídkou antivirových programů | Foto: Aktuálně.cz

Internet je plný podvodných stránek, které ukrývají nebezpečné viry, spyware a podobně. Aby Facebook ochránil své uživatele, dohodl se s výrobci softwarové ochrany.

Antivirový program je dobré mít vždy na počítači instalovaný a pravidelně aktualizovat jeho virovou databázi. Hackeři a zlomyslní programátoři totiž den co den vymýšlejí nové virtuální červy, které chtějí nahlodat počítačový systém.

Pro bezpečnou sociální síť

Na sociálních sítích by měl být člověk stejně obezřetný jako na jakékoli jiné stránce. Facebook nebo Twitter, často využívají pro své účely sociální sítě i bytoví zloději. Zatímco tady jde o to, co sám uživatel píše do svého normální či Timeline profilu, Facebook se stará o nebezpečné internetové adresy.

Podepsal tak dohodu s celou řadou producentů antivirového softwaru. Sociální síť Marka Zuckerberga tak získá přístup k černé listině v jejich databázích. Normálně si Facebook vytváří vlastní černou listinu, ale není tak obsáhlá jako zdroje společností, které se na boj se škodlivým obsahem specializují.

Antiviry na počítač

Na oplátku vytvořil FB zvláštní nabídkovou sekci Antivirus Marketplace, na němž bude distribuovat programy ke stažení. Mezi ně patří antiviry společností McAfee, Norton, Sophos, Trend Micro a Microsoft. Součástí programů je několika měsíční zkušební doba, většinou se pohybuje kolem šesti měsíců. Společnosti pak mohou profitovat z následného zakoupení licence uživatelem počítače.

Nezbytností je samozřejmě vlastnictví profilu na Facebooku.

--------------------------------------------------------------------------------

Antivirové programy ke stažení, prodlužte si svůj zkušební antivir koupí licence.

 

Právě se děje

Další zprávy