Köppl: Proč se firmy zlobí, když je zaměří hackeři

Daniel Köppl
6. 3. 2013 16:35
Jak banky, tak média vydávají miliony peněz za to, aby si jich vůbec někdo všiml
Internet v Česku ode dneška (u některých providerů od zítřka) výrazně zrychlí. Data potečou dráty svižněji poté, co se Telefonica 02 rozhodla svým zákazníkům - firmám i domácnostem - poskytovat ADSL připojení začínající nikoliv na 512 kB/s, ale na 2 MB/s.
Internet v Česku ode dneška (u některých providerů od zítřka) výrazně zrychlí. Data potečou dráty svižněji poté, co se Telefonica 02 rozhodla svým zákazníkům - firmám i domácnostem - poskytovat ADSL připojení začínající nikoliv na 512 kB/s, ale na 2 MB/s. | Foto: Ondřej Besperát, Aktuálně.cz

Média - Jak banky, tak média vydávají každým rokem miliony peněz za to, aby si jich vůbec někdo všiml.

V momentě, kdy si jich konečně někdo všimne (byť to jsou hackeři), tak jsou v panice a rázem oznamují škody v řádech milionů korun. Jak směšné.

Jiná země, stejný scénář. Tak to vypadá, když si porovnáte příběh nedávných útoků na daleko zvučnější mediální značky (Reuters, New York Times nebo Wall Street Journal) s příběhem tohoto týdne v Čechách.

Podobně jako v Čechách i v jiných zemích hackeři napadli média (a stejným fíglem je vyřadili z provozu) a vsadím se, že podobně jako v USA či v Německu ani zde nebude nakonec padouch dopaden...

Přečtěte si celou analýzu Daniela Köppla, který rozebírá, proč se firmy nad útokem hackerů tak durdí, když se nestalo nic, co by muselo běžné uživatele znejistit, v placeném deníku Insider - zde.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Turecká zpěvačka Böleková zemřela po 288 dnech hladovky

V Turecku dnes po 288 dnech protestní hladovky zemřela zpěvačka Helin Böleková, členka populární folkové skupiny Grup Yorum. Informovala o tom agentura AP. Osmadvacetiletá hudebnice zahájila hladovku v době, kdy byla loni ve vězení kvůli údajnému napojení na zakázanou Stranu kurdských pracujících (PKK). Protestovala tak proti perzekuci členů skupiny a proti zákazu vystupovat, který těleso dostalo už v roce 2016.

Böleková a její kolega z kapely Ibrahim Gökçek přestali přijímat potravu poté, co skončili na mřížemi kvůli vyšetřování údajných styků s PKK. Ta vede ozbrojený boj za kurdskou autonomii a turecká vláda, ale také Evropská unie a Spojené státy ji považují za teroristickou organizaci. Z vězení vyšli loni v listopadu, ale s hladovkou ani poté neskončili. Jejich cílem bylo, aby byli propuštěni i zbývající členové skupiny a aby skupina známá svými protestsongy mohla opět vystupovat.

Zdroj: ČTK
Další zprávy