Köppl: Krize v médiích? Zatím není, ptejte se za rok

Daniel Köppl
4. 5. 2013 11:00
V pátek vyšel poprvé časopis Dotyk určený pouze pro tablety
První "obálka" Dotyku z vydavatelství Tablet Media.
První "obálka" Dotyku z vydavatelství Tablet Media. | Foto: Repro: Tablet Media

Analýza Insideru - I přes to, že se většina ředitelů mediálních koncernů tváří navenek jako profesionální plačky, tak dění na mediálním trhu rozhodně žádnou krizi nepřipomíná. Ba právě naopak.

Nápad vydavatelství Tablet Media začít vydávat časopis určený pouze pro tablety je toho názorným důkazem.

Počet nově vznikajících titulů celkem přesně ukazuje, že jakkoliv investice do nákupu reklamního prostoru v médiích meziročně klesají, tak zájem o vstup do tohoto průmyslu neopadá. Na rozdíl od řady jiných nových projektů je dnes oficiálně spuštěný tabletový projekt s lehce romantickým názvem Dotyk asi nejzajímavějším letošním počinem.

Minimálně proto, že vedle projektu Aktuálně.cz se zpravodajským deníkem Insider se jedná na českém trhu teprve o druhý plnohodnotný onlinový projekt. A zajímavý je i proto, že na rozdíl od Insideru, který mohl od svého začátku počítat s podporou silného portálu, tak Tablet Media vznikají opravdu na zelené louce. Nicméně s jednou velkou výhodou, s managementem, který se na rozdíl od řady jiných mediálních domů v médiích vyzná...

Přečtěte si celý rozbor Daniela Köppla:
Jaký tedy Dotyk je a proč mu přát úspěch?

 

Právě se děje

Aktualizováno před 5 hodinami

Ministři financí EU se shodli na plánu pro oživení ekonomik

Ministři financí zemí Evropské unie se dnes dohodli na tom, že země eurozóny budou moci k oživení ekonomik stižených koronavirovou krizí využívat bez jakýchkoli podmínek záchranný fond ESM. Po dnešní videokonfereci euroskupiny to oznámilo několik ministrů.

Shodu na vydání společných dluhopisů, o které stály zvláště nejpostiženější země jako Itálie a Španělsko, naproti tomu ministři nedosáhli. O dalších možných nástrojích mají podle nich rozhodnout lídři unijních zemí.

Podle francouzského ministra financí Bruna Le Maira dospěli ministři k "excelentní dohodě", která umožní zemím okamžitě využít půl bilionu eur (14 bilionů Kč) z ESM. Obdobná částka by měla být k dispozici později v novém fondu pro zotavení ekonomik. O jeho financování však kvůli vzájemným neshodám ministři nerozhodli.

Zdroj: ČTK
před 7 hodinami

Exploze kyslíkové nádoby při opravě bojleru poškodila dům nedaleko velvyslanectví ČR v Moskvě

Exploze kyslíkové tlakové nádoby dnes poškodila dům v centru Moskvy, který se nachází v bezprostřední blízkosti českého a slovenského velvyslanectví. Výbuch si vyžádal několik zraněných, uvedla ruská média s odvoláním na záchranáře. Podle mluvčího ambasády ČR jsou všichni pracovníci úřadu v pořádku. Záchranáři zprvu pátrali po desítce pohřešovaných osob, ale všichni o sobě dali brzo vědět, uvedla televize Rossija 24.

Exploze, která podle TASS nastala při opravě bojleru, poškodila desáté patro budovy stojící naproti velvyslanectví Slovenské republiky a vzdálené asi 150 metrů od české ambasády. "S velvyslanectvím je vše v pořádku, všichni pracovníci jsou v pořádku, budova nijak neutrpěla," ujistila slovenská ambasáda podle TASS.

Zdroj: ČTK
Další zprávy