Kaspersky protestuje proti internetovému zákonu SOPA

Adam Fiala
7. 12. 2011 7:48
Nadcházející legislativa bojující proti internetovému pirátství má silné odpůrce
Foto: Aktuálně.cz

Busines Software Alliance je obří sdružení technologických společností, mezi něž patří i Microsoft, Apple, Intel, Dell či AVG. Od ledna už mezi nimi nebude figurovat společnost Kaspersky, která se zabývá vývojem a produkcí antivirových programů. Důvodem je všeobecná podpora zákona směřovaného na internet. SOPA, nebo-li Stop Online Piracy Act, má za cíl zvýšit pravomoc postižených v případě zjištění porušení autorských práv. Odpůrci však poukazují na to, že zákon je přehnaný.

BSA zvažuje nedostatky

BSA dlouhou dobu záměr bezvýhradně podporovala. Až nedávno přišla na svém blogu se zprávou, že SOPA potřebuje přepracovat, aby zahrnula inovace. Přesto Kaspersky vnímá iniciativu SOPA jako příliš závažnou, než aby v BSA zůstával. Veřejně tak poukázal na nesrovnalosti ohledně zamýšleného plánu.

Kaspersky působí celosvětově, i v Čechách

Antivirová společnost působí na trhu už čtrnáct let a patří mezi přední technologické společnosti v Rusku. Podle představitelů bude SOPA znamenat překážku pro inovace a silně ovlivní koncové uživatele. Ještě se ukáže, jestli bude krok firmy Kaspersky Lab něco znamenat, nebo jestli se přidají další, třeba někdo z velkých hráčů.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 11 minutami

Americká vláda se zaměří na platby v kryptoměnách při kyberútocích, uvádí The Wall Street Journal

Americká vláda chce ztížit hackerům možnost využívat kryptoměny k ziskům při kyberútocích. Chystá několik kroků včetně sankcí, píše s odvoláním na zdroje obeznámené se situací deník The Wall Street Journal (WSJ). Platit by tato opatření podle listu mohla začít už příští týden.

Kabinet připravuje nové pokyny ohledně rizik spojených s usnadňováním takových plateb požadovaných jako výkupné při digitálních útocích. V plánu jsou pokuty a další postihy.

před 52 minutami

Nová albánská vláda, kterou tvoří z většiny ženy, získala důvěru parlamentu

Důvěru parlamentu v pátek dostala nová albánská vláda premiéra Ediho Ramy, jehož Socialistická strana (PS) letos na jaře ve volbách získala absolutní většinu, a může tak vládnout bez koaličního partnera. V kabinetu ženy obsadily 12 ze 17 křesel, čímž se Albánie dostala na přední místa světového žebříčku v zastoupení žen ve vládních pozicích, napsala agentura AP.

V parlamentu pro vládu hlasovalo 77 poslanců, 53 ji nepodpořilo. Rama v dubnových volbách obhájil už třetí, pro postkomunistickou Albánii rekordní, mandát předsedy vlády za sebou. Jeho strana získala v zákonodárném sboru 74 ze 140 křesel. Hlavní opoziční protivník, Demokratická strana (DS), má v Lidovém shromáždění 59 poslanců.

Zdroj: ČTK
Další zprávy