Kaspersky protestuje proti internetovému zákonu SOPA

Adam Fiala
7. 12. 2011 7:48
Nadcházející legislativa bojující proti internetovému pirátství má silné odpůrce
Foto: Aktuálně.cz

Busines Software Alliance je obří sdružení technologických společností, mezi něž patří i Microsoft, Apple, Intel, Dell či AVG. Od ledna už mezi nimi nebude figurovat společnost Kaspersky, která se zabývá vývojem a produkcí antivirových programů. Důvodem je všeobecná podpora zákona směřovaného na internet. SOPA, nebo-li Stop Online Piracy Act, má za cíl zvýšit pravomoc postižených v případě zjištění porušení autorských práv. Odpůrci však poukazují na to, že zákon je přehnaný.

BSA zvažuje nedostatky

BSA dlouhou dobu záměr bezvýhradně podporovala. Až nedávno přišla na svém blogu se zprávou, že SOPA potřebuje přepracovat, aby zahrnula inovace. Přesto Kaspersky vnímá iniciativu SOPA jako příliš závažnou, než aby v BSA zůstával. Veřejně tak poukázal na nesrovnalosti ohledně zamýšleného plánu.

Kaspersky působí celosvětově, i v Čechách

Antivirová společnost působí na trhu už čtrnáct let a patří mezi přední technologické společnosti v Rusku. Podle představitelů bude SOPA znamenat překážku pro inovace a silně ovlivní koncové uživatele. Ještě se ukáže, jestli bude krok firmy Kaspersky Lab něco znamenat, nebo jestli se přidají další, třeba někdo z velkých hráčů.

 

Právě se děje

před 45 minutami

Rusko otestovalo start hyperzvukové střely Cirkon poprvé z vojenského plavidla

Rusko úspěšně vyzkoušelo nejnovější hyperzvukovou střelu Cirkon (Zirkon), která byla poprvé odpálena z vojenského plavidla. Oznámila to dnes agentura TASS s odvoláním na nejmenované vojenské zdroje. Test se odehrál už v minulém měsíci.

Raketa Cirkon dosahuje podle starších výroků prezidenta Vladimira Putina devítinásobku rychlosti zvuku a při doletu až 1000 kilometrů může zasahovat námořní i pozemní cíle.

Zdroj: ČTK
před 55 minutami

Lídrem STAN pro podzimní krajské volby bude v Plzeňském kraji regionální předseda hnutí a současný hejtmanův náměstek pro dopravu Pavel Čížek

O tom, že Čížek povede kandidátku, hovořilo hnutí už loni, ve čtvrtek pozici stvrdil jeho regionální sněm. Řekl to pro ČTK krajský manažer Václav Cinádr.

Zdroj: ČTK
Další zprávy