Je to šaškárna, řekl hlavní zpravodaj ACTA, a odstoupil

LP Fish
27. 1. 2012 14:15
Francouzský socialistický poslanec a hlavní zpravodaj Evropského parlamentu pro dohodu ACTA Kader Arif odstoupil a jednání okolo dohody označil za šaškárnu.
Foto: Aktuálně.cz

Hlavní zpravodaj Evropského parlamentu pro kontroverzní "protipirátskou"dohodu ACTA Kader Arif opustil svou funkci a jednání o této smlouvě označil za šaškárnu.

Francouzský europoslanec tak reagoval na připojení 22 evropských zemí k současné verzi dohody, kterou podepsalo i Česko.

Zpravodaj přitom vypracovává pozici EP k dohodě, kterou má Evropský parlament, podobně jako národní parlamenty evropských zemí teprve schvalovat.

Vyloučení občanské společnosti i požadavků EP

V prohlášení uveřejněném na Arifových internetových stránkách upozorňuje že smlouva byla už od počátku projednávána za zády veřejnosti, bez účasti občanské společnosti, ale i vyloučení bodů požadovaných Evropským parlamentem.

Socialistický poslanec z těchto praktik doslova obviňuje pravicové poslance, kteří v Evropě zaujímají k těmto problémům tradičně represivněji laděné postoje.

"Každý ví, jak je ACTA problematická, ať už jde o její dopad na občanské svobody, o to, jak dělá odpovědné poskytovatele přístupu k internetu, o její dopad na výrobu generických léků i o tom jak málo chrání naše geografické území," píše Arif .

A pokračuje: "Tato dohoda může mít významný dopad na životy občanů a přesto se dělá všechno pro to, aby se Evropskému parlamentu zabránilo k tomu něco říct. To je důvod proč dnes, když jsem vydal zprávu, kterou jsem měl na starost, chci vyslat jasný signál veřejnosti a upozornit ji na tuto nepřijatelnou situaci. Nebudu u této šaškárny."

TIP: Líbí se vám naše články? Sledujte Dataramu na Facebooku, na Google+ nebo na Twitteru!

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 8 hodinami

Kvůli dvěma bombám z války v německém Göttingenu evakuovali 8500 lidí

V německém Göttingenu dnes pyrotechnici kontrolovaně odpálili dvě nalezené bomby z druhé světové války. Informovala o tom agentura DPA. Policie kvůli chystané detonaci vyklidila okruh ve vzdálenosti jednoho kilometru od místa nálezu, evakuovat se tak muselo 8500 lidí. Zastaven byl provoz i na tamním hlavním vlakovém nádraží.

V dolnosaském Göttingenu se poblíž nádraží našly dvě nevybuchlé americké bomby, pyrotechnici je úspěšně zneškodnili dnes večer. Hlasitá exploze byla slyšet velmi daleko, vidět bylo i dým. Na evakuaci dohlíželo na 600 policistů.

Nálezy nevybuchlé válečné munice a bomb jsou v Německu stále poměrně časté. Loni v říjnu muselo být kvůli objevu letecké pumy v Drážďanech evakuováno 3000 lidí, kvůli půltunové pumě nalezené ve Frankfurtu nad Mohanem v květnu 2021 muselo narychlo opustit domovy dokonce 25 tisíc obyvatel.

Zdroj: ČTK
Další zprávy