iPhone 4S přichází do Česka, popovídejte si se Siri

Jan Kovalík
28. 10. 2011 14:00
Na pulty českých obchodů přichází nový iPhone 4S s osobní asistentkou Siri
iPhone 4S
iPhone 4S | Foto: Apple.com

Počínaje dneškem mohou Češi (mluvící anglicky, ideálně s newyorkským akcentem) započít plodný dialog se svým telefonem. Do místních obchodů přichází iPhone 4S s "inteligentní" osobní asistentkou Siri.

Prodavači v obchodech mobilních operátorů proto nebudou moci oslavit výročí založení samostatného Československa dnem volna. Tedy alespoň ti, pracující pro Vodafone a T-Mobile.

Telefonica O2 předem ohlásila, že kvůli náročným obchodním podmínkám firmy Apple nenabídne iPhone 4S svým zákazníkům. "Detaily jsou obchodním tajemstvím, ale na prodeji tohoto modelu jsme se s Applem nedohodli. Jaké podmínky si vyjednali ostatní operátoři nevíme," říká Hany Farghali, mluvčí Telefonica O2.

Čarování s cenou

Vodafone i T-Mobile nabídnou nový iPhone s kapacitou 16 a 64 GB paměti, 32 GB verze se na český trh dostane se zpožděním.

"Váš férový operátor", jak zní ironický slogan Vodafonu, nabídne iPhone 4S 16 GB s paušálem ve výši 2177 Kč za 10 377 Kč. Stejný typ bez dotace pak za 16 277 korun.

T-Mobile mobil nabídne iPhone 4S na první pohled za nižší ceny. Šestnáctigigabajtová verze s paušálem ve výši 2300 vyjde na 5 499 korun. Stejný, nedotovaný přístroj pak na 15 999 Kč.

Trik s cenou spočívá v délce závazné smlouvy, Vodafone si zákazníka zaváže na šest měsíců, T-Mobile na celé dva roky, takže rozdíl v ceně se T-Mobilu vrátí v měsíčních splátkách.

Češi si mohou iPhone 4S koupit též přímo od Applu, který ho ve svém e-shopu nabízí za 14 490 korun bez závazků.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 1 hodinou

Únosci misionářů na Haiti žádají výkupné 17 milionů dolarů

Ozbrojenci, kteří v sobotu na Haiti unesli 17 misionářů z USA a Kanady, žádají za jejich propuštění výkupné 17 milionů dolarů (372,6 milionu korun), napsal dnes list The Wall Street Journal. Haitská policie i americký Federální úřad pro vyšetřování (FBI) jsou s únosci v kontaktu. Vyjednávání s nimi by mohla trvat i několik týdnů, varoval haitský ministr spravedlnosti Liszt Quitel. Bílý dům uvedl, že politikou USA je s únosci nevyjednávat.

Skupina unesených, mezi nimiž je i pět dětí, se hlásí ke křesťanské organizaci Christian Aid Ministries. Cizince unesli v haitské metropoli, když se po návštěvě sirotčince chystali k cestě autobusem na letiště. Za únosem stojí kriminální skupina 400 Mawozo, která působí v dané oblasti.

před 2 hodinami

Na severu Indie zemřelo kvůli záplavám v posledních dvou dnech 41 lidí

Nejméně 41 životů si na severu Indie vyžádaly záplavy a sesuvy půdy, které způsobily několik dní trvající silné deště. Uvedly to dnes podle agentury AFP indické úřady. Meteorologové navíc varovali, že i v nadcházejících dnech očekávají v oblasti intenzivní srážky.

Úřady severoindického státu Uttarákhandu, který z větší části tvoří pohoří Himálaj, oznámily, že sesuvy půdy dnes zabily 35 lidí a v pondělí 6 osob. Podle jednoho z místních představitelů oslovených AFP napáchaly intenzivní srážky v odlehlých místech této horské oblasti značné škody. Kvůli výstrahám meteorologů byly v Uttarákhandu zavřeny školy a pozastaveny turistické aktivity.

Sesuvy půdy postihují himálajské oblasti Indie pravidelně, jejich počet ale podle odborníků narůstá kvůli globálnímu oteplování, tání ledovců, odlesňování a budování přehrad s vodními elektrárnami, napsala agentura AFP. V únoru zahynulo zhruba 200 lidí, když se pod druhou nejvyšší indickou horou Nandá Déví utrhl kus ledovce a zřítil se do řeky. Ohromná masa vody následně zničila jednu menší přehradu s vodní elektrárnou a druhou větší poškodila.

Povodně v posledních dnech postihly i jih Indie. Ve státě Kérala si podle agentury AP vyžádaly nejméně 28 obětí.

Zdroj: ČTK
Další zprávy