Herní tablet Project Fiona zvládne všechny současné PC hry

Herní tablet Project Fiona zvládne všechny současné PC hry
Vzhledem k tom, že Fiona bude v podstatě PC prostředím, nebude nutné pro ni řadu her nijak upravovat, slibuje Razer.
Tablet poběží na operačním systému Windows 7 a Razer počítá s budoucím upgradem na Windows 8.
Podle novinářů, kteří Fionu viděli na vlastní oči, váží tablet přes 1,5 kg a poměrně dobře se drží v rukou. Problematické se zatím jeví to, že se přístroj při hraní silně zahřívá. Snad to vývojáři ve finální verzi vychytají.
Display má mít rozlišení 1280 x 800 pixelů. O zvuk se postarají repráčky s certifikací THX. Tablet v sobě má mít také accelerometr.
Foto: Razer
Datarama
11. 1. 2012 9:15

Výrobce počítačových doplňků razer na CES 2012 přivezl koncept úplně nového herního zařízení - herního tabletu. Project Fiona, který je zatím ve fázi příprav, by měl umožňovat hrát všechny současné PC hry. A nevypadá špatně.

 

Právě se děje

před 10 hodinami

Sněmovna označila po vzoru jiných parlamentů libanonské šíitské hnutí Hizballáh jako celek za teroristickou organizaci

Sněmovna označila po vzoru jiných parlamentů libanonské šíitské hnutí Hizballáh jako celek za teroristickou organizaci, která ohrožuje všechny demokratické země. Vláda by to měla prosadit i v Evropské unii, která by měla přestat rozlišovat rozdělení Hizballáhu na politickou a vojenskou část. Dolní komora se na tom dnes usnesla na popud předsedkyně sněmovního výboru pro obranu Jany Černochové (ODS)

"Poslanecká sněmovna vyzývá vládu, aby na úrovni Evropské unie prosazovala opuštění konceptu dělení Hizballáhu na dvě části a jeho úplné zařazení na seznam teroristických organizací," stojí ve sněmovním usnesení. Ministři zahraničí EU zařadili před sedmi lety na evropský seznam teroristických organizací pouze vojenské křídlo hnutí.

Vláda by se podle poslanců měla rovněž zasazovat o potlačení vlivu Hizballáhu ve světě v zájmu posílení mezinárodní bezpečnosti. Sněmovna také konstatovala, že její usnesení "není nepřátelským aktem vůči libanonskému lidu a že má zájem na udržování partnerství s Libanonskou republikou". Zástupci Hizballáhu jsou součástí libanonské vlády.

Zdroj: ČTK
Další zprávy