Hardwarium: iPhone 4S, HTC Sensation XL, Nokia Vertu Constellation T

Hardwarium: iPhone 4S, HTC Sensation XL, Nokia Vertu Constellation T
Ze senzorů iPhone 4S disponuje trojosým gyroskopem, akcelerometrem, proximity senzorem a senzorem osvětlení. Lokační služby poskytuje GPS a digitální kompas. Za zmínku stojí nový operační systém iOS5 a hlasový asistent SIRI, který umožňuje pohodlně hlasové ovládání telefonu s možností klást telefonu dokonce i otázky. O výdrž telefonu se stará lithium-iontový akumulátor s výdrží až 14 hodin hovoru v síti GSM. V pohotovostním režimu by měl iPhone 4S vydržet až 200 hodin. Rozměry telefonu jsou 115,2 x 58,6 x 9,3 mm. Váha 140g. Pro Českou Republiku byl prodej stanoven na 28.říjen. Cena pro český trh zatím nebyla stanovena.
HTC Sensation XL - na jedničku hrající obr 
Další z modifikací úspěšného androidího modelu HTC Sensation představila tchajwanská společnost HTC. Rychlého obra s 4,7" displejem (S-LCD, WVGA) a vylepšenou zvukovou technologií Beats Audio. Použitý procesor Qualcomm Snapdragon je tentokrát jednojádrový. S taktem 1,5 Ghz, při menším displeji však rychlostně zcela dostačující. Velikost RAM zůstává 768 MB a rozlišení fotoaparátu 8MPx. Kamerka umístěná na přední straně disponuje rozlišením 1,3 MPx. S další výbavou, jako je GPS, elektronický kompas, pohybový senzor, FM rádio, Bluetooth, WiFi, podpora paměťových karate a další, nezůstane telefon pozadu.
Součástí standardního balení telefonu by měla být sluchátka UrBeats. Stejná, jaká do vínku obdržel starší sourozenec, HTC Sensation XE. Dle dostupných informací se počítá i s limitovanou edicí, v které by měla špuntová sluchátka UrBeats nahradit kvalitnější sluchátka Beats Solo. Tak i tak, milovníci kvalitního mobilního poslechu si přijdou na své. Li-ion baterie o kapacitě 1600 mAh by měla v GSM síti zaručit 710 minut hovoru a 360 hodin pohotovostního režimu. Rozměry telefonu 132,5 x 70,7 x 9,9 mm. Váha 162,5 g. Telefon by se měl v našich obchodech objevit v půlce listopadu. Cena bude upřesněna.
Vertu Constellation T - luxusní Nokie pro bohaté 
Neoficiální fotografii mobilního šperku Vertu Constellation T, za kterým stojí společnost Nokia, přinesl server Bluetooth SIG.  Zpracováním luxusní telefon cílící do řad majetnějších poběží na operačním systému Symbian. Co se hardware týká, je známo následující. Amoled displej o velikosti 3,5". Fotoaparát 8 MPx. Vnitřní paměť telefonu 32 GB. Samozřejmostí by opět měli být GPS, FM rádio, Bluetooth, Wi-Fi. Rozměry telefonu, dostupnost a cena zatím známy nejsou.
Foto: Apple.com
Datarama
8. 10. 2011 11:50

Hardwarium - Každý týden přináší Datarama výběr krátkých zpráv ze světa hardwaru. Uniklé fotografie prototypů, vylepšováky, specifikace a tipy na hračky pro dospělé i děti.

 

Právě se děje

před 19 minutami

USA zakázaly dovoz psů z více než 100 zemí

Do Spojených států nebude ze 113 zemí možné dovážet psy. Oznámilo to americké Středisko pro kontrolu a prevenci nemocí (CDC). Opatření, které souvisí s falšováním očkovacích průkazů, vstoupí v platnost 14. července a potrvá rok. Netýká se žádné ze zemí EU, tedy ani Česka, na seznamu jsou naopak Brazílie, Egypt, Keňa a Rusko. 

Import psů do USA v posledním roce zažil boom, jelikož poptávka po čtyřnohých domácích mazlíčcích začátkem pandemie covidu-19 vzrostla. Stovky dovezených psů ale podle CDC měly zfalšované potvrzení o očkování proti vzteklině. 

Zákaz se vztahuje na všechna plemena psů, psy poskytující emoční podporu a psy, kteří v uplynulých šesti měsících byli v některé z rizikových zemí. Výjimky se budou udělovat jen ve velmi vzácných případech a majitelé těchto psů budou muset o písemné schválení požádat CDC nejméně 30 dní před cestou do USA.

Zdroj: ČTK
před 37 minutami

Přechodných pěstounů ubylo, loni jich bylo nejméně za pět let

V Česku ubylo přechodných pěstounů pro děti v nouzi. Na konci loňska jich bylo 732. Je to nejnižší počet za posledních pět let. Zatím nejvíc bylo těchto profesionálních pěstounů v roce 2017, a to 900. Vyplývá to z výkazů ministerstva práce. Podle organizací na podporu ohrožených dětí a rodin jsou odměny pěstounů nízké. Přechodný pěstoun si měsíčně vydělá 20 000 korun hrubého. Minimální mzda nyní dosahuje 15 200 korun. Průměrná mzda v prvním čtvrtletí podle statistiků činila 35 285 korun.

Česko dlouhodobě sklízí kritiku domácích organizací i mezinárodních institucí za vysoký počet dětí v ústavech. Podle Asociace Dítě a rodina je ČR jednou z posledních zemí Evropy, kde je možné malé děti do zařízení posílat. Sněmovna by mohla rozhodovat o uzákonění zákazu děti do tří let do ústavní péče dávat. Odpůrci návrhu argumentují mimo jiné tím, že je málo pěstounů a o děti by se po omezení takzvaných kojeneckých ústavů neměl kdo postarat. Podle organizací roli hraje výše odměn, které se devět let neměnily. Také o přidání by měla dolní komora hlasovat. Vládní předloha počítá s navýšením o 2000 na 22.000 korun měsíčně. Poslanci navrhují víc.

Zdroj: ČTK
před 39 minutami

Slovenský nejvyšší soud dnes zrušil osvobozující verdikt soudu nižšího stupně nad dvěma obžalovanými v případu vraždy novináře Jána Kuciaka

Podnikatel Marian Kočner čelí obvinění, že objednal vraždu Kuciaka a jeho partnerky Martiny Kušnírové. Alena Zsuzsová podle žalobce čin zprostředkovala. Soud naopak potvrdil rozsudek, kterým byl soudem první instance uznán vinným Tomáš Szabó. Ten podle prokuratury pomáhal nejen při vraždě obou mladých lidí, ale také při loupežné vraždě jednoho podnikatele. 

Zdroj: Zahraničí , ČTK
Další zprávy