Half-Life 2: Episode Two - tipy a triky 1

Jiří Škrampal
18. 10. 2007 3:07
Nevíte, jak si poradit s achievmenty?
Foto: Hratelně.cz

SPECIÁL: Half-Life 2: The Orange Box

Bone Breaker: Zabijte třicet nepřátel za použití fyzických objektů ve hře. Jelikož Gravity Gunem vládnete od samého počátku, není to příliš těžký úkol.

Deadly Harvest: Sejměte jednoho nepřítele pomocí hopper mine. Tahle finta se vám může podařit na začátku druhé kapitoly, kde se dostanete k minám a v průběhu útoků Antlionů přes ně některý určitě zavadí alespoň tykadlem.

Hot PotatOwned: Zabijte vojáka Combine jeho vlastním granátem. Situací, kdy budete bojovat proti lidským protivníkům nebude tolik. Všehovšudy jen v kapitolách 4,5 a 6. Samotný úkol už není těžký a když si nějaký smolař pomyslí, že granátem vás dostane, popadněte Gravity Gun a přesvědčte se, že to byl poslední špatný nápad v jeho životě.

Grave Robber: Okrást zombie. Vidíte ty zombie s granátem v ruce? Stačí jeden pomocí Gravity Gunu ukrást.

Acid Reflux: zabijte Antlion Workera. Dá se říct, že tenhle achievment nemůžete minout, protože s jedovatými, plivajícími dělníky se budete zpočátku potkávat až příliš často.

Get Some Grub: Zabijte všechny housenky v Episode Two. V první a druhé kapitole je přesně 333 housenek (Antlion Grubs). Najdete je podle charakteristického zvuku, který vydávají. V první kapitole jich můžete najít 93 a ve druhé 240. Příjemný lov.

Pinata Party: Najděte všechny tajné skrýše v doupěti Antlionů. V kapitole 1 a 2 můžete najít celkem 9 schovaných zásobáren střeliva a zdraví zakrytých pavučinami. V první kapitole je pouze jediná, zbylých osm musíte najít v kapitole dvě.

Into the Breach: Zastavte invazi útočících vetřelců na začátku druhé kapitoly. Achievment se vám odemkne při normálním postupu hrou, takže si s ním nemusíte lámat hlavu.

Twofer: Zabijte oba Antlion Guardiany. Na začátku třetí kapitoly vás budou nepříjemně otravovat dva přerostlí mravkolvi. Brokovnice funguje i tady spolehlivě.

Hit and Run: Sejměte dvacet nepřátel v Gordonově vozítku. Pro milovníky Carmaggeddonu příjemná nostalgie.

Meet the Hunters: Stačí když přežijete první setkání s Huntery. Což vás čeká v kapitole 4 a nakonec přežijete tak jako tak.

Puttin' on a Clinic: Sestřelte helikoptéru. V kapitole 4 vás bude obtěžovat nepříjemná helikoptéra, k odemknutí achievmentu jí potřebujete sestřelit jejími vlastními minami a to tak, že ani jednou neminete.

Gunishment!: Zničte Combine Autogun. Další achievment zdarma, který vás čeká v kapitole 5.

Cache Checker: Najděte všechny skrýše v kapitole 5. Objeví se vám na radaru, je jich přesně pět.

Gordon Propelled Rocket: Najděte raketomet, ten se nachází v jedné ze skrýší v kapitole 5.

Beat DOG in a Race to the White Forest Base: Celkem prosté, porazte robopsa v závodu do základny White Forest.

Quiet Mountain Getaway: Přežijte scénku ve White Forest Inn. Další achivment, který získáte zdarma.

Little Rocket Man: Pošlete zahradního trpaslíka do vesmíru. V první kapitole, v místnosti, kde poprvé kontaktujete základnu a mluvíte Dr. Kleinerem můžete nalézt trpaslíka. Když trpaslíka seberete a v kapitole 6 ho posadíte do rakety, achievment je váš.

Secondary Sile Secured: Zabezpečte dveře od raketového sila 2. Opět achievment, který se odemkne při normálním postupu hrou.

Neighborhood Watch: Zachraňte budovy kolem sila. Strideři a domy, to nejde moc dohromady. U tohoto achievmentu se výjimečně hodí neustálé používání quick savu.

Defense of the Armament: Ubraňte raketové silo. Opět achievment, který se odemkne při normálním postupu hrou.

Payback: Zabijte Huntera jeho vlastními šipkami. Stačí vzít objekt, chvíli počkat a poté ho na Huntera hodit. Pokud už byl Hunter načatý, mělo by ho to zabít, pokud ne, celý proces opakujte.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 50 minutami

Nemocnici Královské Vinohrady nově povede dermatolog Arenberger

Novým ředitelem Fakultní nemocnice Královské Vinohrady v Praze byl jmenován dermatolog Petr Arenberger, uvedla Česká televize. Do funkce Arenbergera jmenoval ministr zdravotnictví Adam Vojtěch na základě tendru, kterého se účastnilo celkem osm lidí. Arenberger je nyní ve vinohradské nemocnici přednostou dermatovenerologické kliniky. Dosavadní ředitel Robert Grill odejde z funkce ke konci září na vlastní žádost kvůli blížícímu se důchodovému věku.

Zdroj: ČTK
Další zprávy