Gott i J.A.R. legálně: iTunes Store se otevřel i Čechům

Datarama
29. 9. 2011 9:00
Jedna skladba přijde na 99 eurocentů
Foto: Reuters

Praha - Pozdě, ale přece. Internetový obchod s hudbou iTunes Store, který naučil miliony lidí ve světě legálně kupovat digitální hudbu, se po osmi letech fungování oficiálně otevřel i uživatelům z Česka.

Ke spuštění služby došlo jen několik dní poté, co firma Apple spustila v ČR svůj eshop Apple Store. Na plánované otevření obchodu s hudbou upozornil už ve středu polský list Rzeczpospolita.

"Apple v souladu se svojí politikou neuvádí datum spuštění obchodu, ale je na něj připravený, obchod začne fungovat na trhu deseti zemí Evropské unie, kde zatím není," citoval nejmenovaný zdroj z hudební branže. Ten předpovídal start iTunes Store v průběhu října.

Jedna skladba přijde na 0,99 eura, celé album zájemci pořídí kolem 10 eur. Například slavná kapela Coldplay ale přes obchod nabízí zdarma ke stažení pět skladeb ze svého nového alba. Celá "deska" přijde na 4,99 eura.

V obchodě si zákazníci mohou zakoupit i hudbu českých interpretů - od Karla Gotta až po například J.A.R.

Firma s nakousnutým jablkem ve znaku v červnu informovala, že za osmiletou existenci iTunes Store jeho prostřednictvím prodala 15 miliard hudebních skladeb. Stala se tak největším prostředníkem při prodeji hudby na světě.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

České basketbalistky zahájily boje o ME výhrou v Itálii

České basketbalistky vstoupily do kvalifikace o postup na mistrovství Evropy 2021 vítězstvím 62:52 na palubovce favorita skupiny Itálie. Další zápas čeká výběr trenéra Štefana Svitka v neděli, kdy v pražské hale Královka nastoupí proti Rumunsku.

Nejlepší střelkyní hostujícího celku byla v Cagliari s 15 body Julia Reisingerová, 11 bodů přidala Kia Vaughnová a český tým tak úspěšně vykročil za čtrnáctou účastí na mistrovství Evropy za sebou. Na šampionát postoupí vítězové devíti kvalifikačních skupin a pět nejlepších celků z druhých míst.

Kvalifikace basketbalistek o postup na mistrovství Evropy 2021 - skupina D:

Itálie - ČR 52:62 (19:16, 29:33, 41:44)

Nejvíce bodů: Zandalasiniová 16, Dottová 13, Bestagnová 10 - Reisingerová 15, Vaughnová 11, Elhotová 9. Fauly: 14:16. Trestné hody: 13/6 - 8/7. Trojky: 4:3. Doskoky: 35:47.

Rumunsko - Dánsko 70:55 (39:29).

Další zprávy