Google plánuje vlastní kabelovku, už požádal o licenci

LP Fish
23. 2. 2012 14:30
Google v Kansas City rozjíždí vysokorychlostní internet na vlastní síti. Požádal však i o licenci na videoslužby. Vznikne první Google TV?
Foto: Aktuálně.cz

Google chce pro obyvatele asi dvoumilionového Kansas City připravit na vlastní síti Google Fiber balíček vysokorychlostního internetu spolu s videoslužbami typu kabelová televize.

Pokud mu na to úřady dají licenci, chce vlastní vysílání rozjet během několika měsíců. Vzniká tak zřejmě první skutečná Google TV. Placená a streamovaná.

Stokrát rychleji, než obvykle

O licenci na videoslužby požádal Google úřady podle listu Kansas City Star už minulý týden.

O tom, že má firma zájem o poskytování placených televizních služeb, se ale mluví už od loňského listopadu, kdy společnost ve Wall Street Journalu prozradila, že vede rozhovory s manažery mediálních společností jako jsou Disney, Warner Bros a Discovery o distribuci jejich autorského obsahu.

Největší město státu Missouri bylo pro televizní premiéru zvoleno kvůli tomu, že je výchozím bodem projektu vysokorychlostního internetu Googlu, založeného na vlastní síti optických vláken.

Google na této síti slibuje až stokrát rychlejší připojení, než je dosavadní americký standard, tedy až 1 Gbps. Při startu projektu Google tvrdil, že nechce budovat celonárodní americkou síť.

Pokud úřady licenci Googlu udělí, bude na vlastní síti konkurovat gigantům televizní zábavy jako je například společnost Time Warner Cable.

TIP: Líbí se vám naše články? Sledujte Dataramu na Facebooku, na Google+ nebo na Twitteru!

 

Právě se děje

před 39 minutami

Havlíčková je juniorskou vicemistryní světa v běhu do vrchu

Barbora Havlíčková se stala juniorskou vicemistryní světa v běhu do vrchu. Devatenáctiletá běžkyně na lyžích ve svém doplňkovém sportu na šampionátu v Argentině nestačila jen na Angelu Matteviovou z Itálie a přidala další cenný kov k evropskému juniorskému zlatu z červencového šampionátu v Zermattu.

Havlíčková běžela závod jen z lyžařské přípravy, přesto v deštivé Argentině uspěla na zhruba sedm a půl kilometru dlouhé trati, která byla těsně před závodem upravena. Zmizel z ní nebezpečný přeběh přes řeku.

S italskou rivalkou si prohodily pořadí z kontinentálního mistrovství, kde rovněž obsadily první a druhé místo. Ve Švýcarsku vyhrála s náskokem 51 sekund česká reprezentantka, tentokrát byla o 44 sekund rychlejší Italka. Na stříbrné pozici byla ale Havlíčková bezpečně.

Úspěch mladých českých závodnic podtrhla čtvrtým místem Alena Matějáková, kterou dělilo jen pět sekund od bronzové Francouzky Jade Rodriguezové. Další dvě Češky Anežka Ševčíková a Gabriela Veigertová skončily na začátku třetí desítky. Mezi juniory byl Benjamin Vrbovský patnáctý.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Bílý dům zveřejnil přepis staršího telefonátu Trumpa se Zelenským

Bílý dům v pátek zveřejnil shrnující přepis dubnového telefonátu amerického prezidenta Donalda Trumpa s Volodymyrem Zelenským, ve kterém mu gratuloval k vítězství v prezidentských volbách na Ukrajině a zval ho na návštěvu Washingtonu. Trumpův úřad dal přepis k dispozici v době, kdy ve Sněmovně reprezentantů vypovídá bývalá velvyslankyně na Ukrajině Marie Yovanovitchová. Kongresmani prezidenta vyšetřují kvůli jeho postupu vůči Kyjevu.

Jádrem sporu mezi demokratickými kongresmany a Trumpem je prezidentův červencový hovor se Zelenským. Trump chtěl podle kritiků nátlakem na Kyjev získat kompromitující informace na svého volebního soka Joea Bidena, čímž se pokusil zneužít Ukrajinu ve volebním boji v USA.

Zdroj: ČTK
Další zprávy