Google hledá pomoc při rozšiřování Street View

tl
28. 6. 2013 16:35
Speciální batoh umožňuje fotit pro Steet View i za chůze. Google ho bude půjčovat
Foto: http://socialtimes.hu

Společnost Google se rozhodla, že zapojí veřejnost do svých plánů na rozšíření populární funkce Street View i mimo ulice. Jejím cílem je vytvoření panoramatických fotografií míst, kam se její auta nedostanou, tedy především turisticky atraktivních přírodních lokalit.

Nabídka Googlu je určena především  přírodním parkům, neziskovým organizacím, turistickým spolkům nebo univerzitám. Těm stačí, aby na internetu vyplnily přihlášku a čekaly, až jim Google pošle speciální zařízení Trekker, pomocí kterého lze pěšky panoramatické fotografie pořídit. Trekker je v podstatě batoh, na kterém je připevněna stejná kamera pořizující snímky v patnácti různých směrech, kterou s sebou vozí i auta fotící pro Street View.

Kromě Trekkeru pošle Google do vybraných lokalit i svůj personál, který pomůže snímky pořídit. Vzhledem k tomu, že rošíření Street View do přírody by mělo pomoct navýšit návštěvnost nafocených oblastí, očekává Google, že o jeho nabídku bude velký zájem a že se na všechny zájemce rozhodně jen tak nedostane.

Momentálně lze díky fotografiím z Trekkeru uskutečnit na Mapách od Googlu virtuální procházku po opuštěném japonském ostrově Hashima nebo skrz americký Grand Canyon. Díky možnosti zapůjčení Trekkeru veřejností by se mělo podobných lokalit na Street View objevovat postupně čím dál více. 

 

Právě se děje

před 7 minutami

Nový poslanec ANO Samaš složil slib, nahradil Hniličku

Nový poslanec hnutí ANO Miroslav Samaš složil v úvodu jednacího dne sněmovny slib. V dolní komoře nahradil předsedu Národní sportovní agentury Milana Hniličku (ANO). Hnilička se v úterý vzdal mandátu kvůli porušení protiepidemických opatření.

Samaš (54) dříve působil jako místostarosta Rakovníka. Hnilička odešel z dolní komory v souvislosti s víkendovou účastí na oslavě v teplickém hotelu. V čele sportovní agentury by rád zůstal.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Indonéská sopka Merapi obnovila aktivitu, chrlí lávu

Nejaktivnější indonéská sopka Merapi ve středu vybuchla a do délky 1500 metrů po jejím svahu vytekla láva. Jde o její nejprudší aktivitu od listopadu, kdy úřady zvýšily stupeň nebezpečí v blízkosti sopky. Při jejím výbuchu v roce 2010 zemřelo 347 lidí.

Merapi leží na hustě obydleném ostrově Jáva, poblíž historického města Yogyakarta. Je nejaktivnější z desítek sopek na indonéském území a v nedávné době vybuchla několikrát.

Nebezpečí je nyní na druhém nevyšším stupni a úřady zakázaly vstup do pětikilometrového okruhu kolem kráteru. Merapi se zvedá do výšky 2968 metrů a vulkanologové na její zvýšenou aktivitu upozorňují od loňského listopadu.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Basketbalista Wall v NBA zazářil proti bývalému týmu

První utkání proti bývalému týmu Washingtonu vyšlo v NBA rozehrávači Johnu Wallovi na výbornou. Jeho Houston přehrál Wizards jasně 107:88, přičemž třicetiletý basketbalista k vítězství pomohl 24 body a pěti asistencemi. Na druhé straně zápas nevyšel Russellu Westbrookovi, jenž sice nasbíral 19 bodů, 11 doskoků a sedm asistencí, ale prohrál v sezoně poosmé ze svých devíti vystoupení.

Výsledky NBA:

Atlanta - LA Clippers 108:99, Houston - Washington 107:88, Utah - New York 108:94.

Další zprávy