To nejlepší z přehlídky novinek: Povedená kopie iPhonu, pořádný tablet i krásný notebook

Klikněte pro vstup do fotogalerie.
Hlavní hvězdou veletrhu Mobile World Congress v Barceloně byla nová verze telefonu Galaxy S. Samsung do evropské verze vložil vlastní procesor, který je podle prvních testů výkonu jen o trochu pomalejší než čip v nových iPhonech. Pokrokem je i odlehčené uživatelské prostředí Samsung Experience.
Samsung se soustředil na kvalitu fotoaparátu, který disponuje proměnlivou clonou. V plně otevřeném stavu má rekordní světelnost, za běžného světla nabídne větší ostrost záběrů - alespoň to výrobce slibuje. Lepší je také zvuk. V balení by mělo být i jednoduché pouzdro. Větší model 9+ má více paměti a fotoaparát se zoomem jako Note 8. V předobjednávkách je navíc levnější než loňský model díky slevě 2500 korun i za nefunkční starý mobil.
Největší překvapení v Barceloně odhalil Asus. Zenfone 5Z je designově kopií iPhonu X, včetně záseku v displeji, ale díky kompaktním tvarům a vynikající výstavě se to dá odpustit.
Zenfone 5Z s procesorem Snapdragon 845, který je podobně výkonný jako nový Exynos v Galaxy S9, totiž bude stát v přepočtu mezi 12 až 13 tisíci korunami. Zenfone by měl navíc mít i konkurenceschopný fotoaparát, na rozdíl od loňského Zenfonu 4 Pro.
Foto: Otakar Schön
Otakar Schön
2. 3. 2018 7:30
Letošní ročník veletrhu Mobile World Congress se zapíše do historie nejen díky sněhu v Barceloně. Po letech stavění skleněných zámků se ukázaly sítě 5G jako něco reálného. Výrobci rychle reagují na schválené standardy a ukázali vybavení pro mobilní operátory, výrobce automobilů i první zařízení pro koncové uživatele. Do telefonů se 5G dostane až v příštím roce, místo vyčkávání se ale výrobci pustili do boje proti rámečkům. Kontroverzní trend zkopírovat Apple s jeho vykousnutým displejem se nedal přehlédnout, V Barceloně ale nebyly jen pěkné telefony, příjemným překvapením byly i počítače a tablety.
 

Právě se děje

před 11 minutami

Trump podal měsíc po volbách další žalobu, chce zneplatnit 200 tisíc hlasů ve Wisconsinu

Kampaň stížností amerického prezidenta Donalda Trumpa na výsledky letošních voleb pokračuje i téměř měsíc po skončení hlasování. Nejvyššímu soudu ve Wisconsinu dnes jeho tým předložil žalobu, která požaduje zneplatnění více než 200 000 hlasovacích lístků, informovala agentura AP. S podobnými požadavky zatím prezident u žádného soudu neuspěl.

Wisconsinské úřady v pondělí potvrdily, že hlasování v prezidentských volbách zde vyhrál kandidát Demokratické strany Joe Biden, a to o více než 20 000 hlasů, což odpovídá asi šesti desetinám procentního bodu. Oficiálním vyhlášením výsledků se rozběhla pětidenní lhůta, v níž je ještě kandidáti mohou napadat. Trump už předtím avizoval, že z jeho strany přijde žaloba.

Wisconsinský nejvyšší soud dnes potvrdil, že podání obdržel, avšak neuvedl, zda se záležitostí bude podrobněji zabývat. Soud podle AP zároveň zvažuje, zda přijme dvě další stížnosti požadující diskvalifikaci některých hlasů z prezidentské volby.

Zdroj: ČTK
Další zprávy