To nejlepší z přehlídky novinek: Povedená kopie iPhonu, pořádný tablet i krásný notebook

Klikněte pro vstup do fotogalerie.
Hlavní hvězdou veletrhu Mobile World Congress v Barceloně byla nová verze telefonu Galaxy S. Samsung do evropské verze vložil vlastní procesor, který je podle prvních testů výkonu jen o trochu pomalejší než čip v nových iPhonech. Pokrokem je i odlehčené uživatelské prostředí Samsung Experience.
Samsung se soustředil na kvalitu fotoaparátu, který disponuje proměnlivou clonou. V plně otevřeném stavu má rekordní světelnost, za běžného světla nabídne větší ostrost záběrů - alespoň to výrobce slibuje. Lepší je také zvuk. V balení by mělo být i jednoduché pouzdro. Větší model 9+ má více paměti a fotoaparát se zoomem jako Note 8. V předobjednávkách je navíc levnější než loňský model díky slevě 2500 korun i za nefunkční starý mobil.
Největší překvapení v Barceloně odhalil Asus. Zenfone 5Z je designově kopií iPhonu X, včetně záseku v displeji, ale díky kompaktním tvarům a vynikající výstavě se to dá odpustit.
Zenfone 5Z s procesorem Snapdragon 845, který je podobně výkonný jako nový Exynos v Galaxy S9, totiž bude stát v přepočtu mezi 12 až 13 tisíci korunami. Zenfone by měl navíc mít i konkurenceschopný fotoaparát, na rozdíl od loňského Zenfonu 4 Pro.
Foto: Otakar Schön
Otakar Schön
2. 3. 2018 7:30
Letošní ročník veletrhu Mobile World Congress se zapíše do historie nejen díky sněhu v Barceloně. Po letech stavění skleněných zámků se ukázaly sítě 5G jako něco reálného. Výrobci rychle reagují na schválené standardy a ukázali vybavení pro mobilní operátory, výrobce automobilů i první zařízení pro koncové uživatele. Do telefonů se 5G dostane až v příštím roce, místo vyčkávání se ale výrobci pustili do boje proti rámečkům. Kontroverzní trend zkopírovat Apple s jeho vykousnutým displejem se nedal přehlédnout, V Barceloně ale nebyly jen pěkné telefony, příjemným překvapením byly i počítače a tablety.
 

Právě se děje

před 1 hodinou

Izrael odrazil kyberútok, stojí za ním údajně severokorejská rozvědka

Izrael tvrdí, že zmařil kybernetický útok na svůj obranný průmysl. Pokus o krádež dat připsal skupině Lazarus, kterou podle Spojených států ovládá severokorejská rozvědka. Hackeři se ve snaze získat citlivé informace vydávali za potenciální zaměstnavatele a zasílali zaměstnancům v obraně falešné pracovní nabídky, informovalo izraelské ministerstvo obrany.

Skupina si vytvořila falešné účty na profesní sociální síti LinkedIn, aby hackery maskovala, a také se pokusila proniknout do sítí izraelských obranných firem skrze jejich webové stránky. Hackeři podle ministerstva chod sítí izraelských firem nenarušili, jelikož útoky byly zmařeny v reálném čase. Ministerstvo ale neuvedlo, kdy se útoky odehrály, ani které firmy se staly jejich terčem.

Izrael také tvrdí, že za útoky stála cizí země, blíže to ale neupřesnil. Podle Washingtonu nicméně skupinu Lazarus ovládá severokorejská vojenská rozvědka RGB.

Zdroj: ČTK
Další zprávy