Facebook zkouší další poplatek. Za vzkaz Zuckerbergovi

Tereza Holanová Tereza Holanová
11. 1. 2013 14:45
Ve Spojených státech stojí nová služba 100 dolarů
Foto: Mashable.com

San Francisco - Facebook nepřestává vymýšlet, jak od lidí vydělávat více peněz. K posledním novinkám patří možnost napsat zakladateli a šéfovi největší sociální sítě světa Marku Zuckerbergovi. Za 100 dolarů.

Jak zjistil server Mashable, otci Facebooku mohou libovolně psát i ti, se kterými se nepřátelí. Pokud ale někdo chce, aby se k Zuckerbergovi text dostal, vyjde ho to na 100 dolarů (1955 korun).

Psát lze i bez poplatku, v takovém případě ale skončí vzkaz ve složce "Ostatní", kde se při nastavení přísnější ochrany soukromí hromadí nevyžádaná pošta a kterou řada osob ani nepoužívá.

Poplatky přicházejí postupně

Do Česka tato novinka buď ještě nedorazila, nebo ji Facebook testuje pouze u omezeného počtu osob - napsat Zuckerbergovi se nám podařilo zadarmo a bez problému, stejně tak se neobjevila volba, kde má pošta pro šéfa Facebooku skončit.

"Zprávy, že Facebook u některých osobností vybírá sto dolarů, se tu a tam objevily již v prosinci, teď jsme to ale poprvé viděli na vlastní oči," komentují autoři Mashable.

Jediný poplatek, k němuž se Facebook zatím přihlásil, je dolar za zprávu lidem, které daný uživatel nemá v přátelích. Vzkaz se po zaplacení objeví přímo v doručené poště, místo aby skončil jako spam.

 

Právě se děje

před 7 hodinami

Sněmovna lordů velkou většinou vyjádřila nesouhlas a politování nad zákonem o vnitřním trhu, který jde proti částem brexitové dohody

Sněmovna lordů, horní komora britského parlamentu, v úterý velkou většinou vyjádřila nesouhlas a politování nad zákonem o vnitřním trhu, který jde proti částem brexitové dohody. Proti kontroverznímu zákonu, který podle Evropské komise porušuje právně závaznou dohodu, hlasovalo 395 zákonodárců, opačný názor jich mělo 169. Sporným zákonem může vláda premiéra Borise Johnsona zrušit části rozvodové dohody mezi Británií a Evropskou unií.

Zdroj: ČTK
Další zprávy