Facebook možná koupí aplikaci WhatsApp

tl
10. 12. 2012 14:53
WhatsApp nahrazuje milionům uživatelů SMS zprávy. Aplikaci možná koupí Facebook
Foto: Facebook

Od akvizice Instagramu uplynulo teprve pár měsíců a Facebook zřejmě už chystá další velký obchod. Alespoň to tvrdí zpráva serveru TechCrunch, podle které má největší sociální síť v plánu koupit populární mobilní aplikaci WhatsApp. S její pomocí by Facebook rozšířil svůj vliv na poli mobilních telefonů.

WhatsApp je aplikace nabízející bezplatné posílání zpráv mezi jejími uživateli, ke kterému stačí pouze internetové připojení. V současnosti má tuto aplikaci ve svém telefonu okolo 100 milionů uživatelů, kteří přes ní posílají přes miliardu zpráv denně, a kteří jí využívají především jako náhradu za SMS zprávy. Výhodou WhatsApp je, že jí podporují všechny významné platformy, tedy Android, iOS, Blackberry, Windows Phone a Symbian.

Aplikace Facebook je nainstalována v 500 milionech smartphonů

Ani jedna strana zatím chystaný obchod nepotvrdila. Mark Zuckerberg ale již před časem mluvil o tom, že mobilní svět je pro Facebook v současnosti priorita a koupě WhatsApp by Facebooku v jeho plánu ovládnout mobilní telefony pomohla.

Facebooku se ale zatím ve smartphonech daří i bez WhatsApp. Život na sociální síti totiž přes svůj telefon v dnešní době kontroluje více než půl miliardy lidí, díky kterým Facebook dostane za reklamu každý den více než půl milionu dolarů.

 

Právě se děje

před 35 minutami

Purdue Pharma zaplatí kvůli opiátové krizi v USA 8 miliard dolarů

Americká farmaceutická společnost Purdue Pharma, výrobce návykového analgetika OxyContin, ve středu přiznala u federálního soudu vinu ve třech obviněních souvisejících s opiátovou krizí. Podnik zaplatí přes osm miliard dolarů (183,4 miliardy Kč) a musí ukončit činnost. Urovnání sporu je dosud největším úspěchem federální vlády dovést farmaceutickou společnost k odpovědnosti za závislost na opiátech, která prostupuje americkou společností. Kvůli předávkování opiáty ve Spojených státech od roku 2000 zemřelo přes 470 000 lidí.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Görgesová končí s tenisem

Německá tenistka Julia Görgesová se rozhodla ukončit v jednatřiceti letech kariéru. Semifinalistka Wimbledonu z roku 2018, jež letos naposledy hrála na Roland Garros, to oznámila na sociálních sítích.

"Vždycky jsem věděla, že to poznám, až přijde ten pravý čas se s tebou rozloučit - a ta chvíle je tady," napsala ve vzkazu, který adresovala tenisu. "Moc děkuju za všechno, cos mi dal, navždycky budeš v mém srdci," vyznala se.

Görgesová během kariéry získala na okruhu WTA sedm turnajových titulů, nejcennější slavila v roce 2011 ve Stuttgartu. Z trofeje se naposledy radovala vloni v Aucklandu. Ve světovém žebříčku bylo jejím maximem deváté místo.

Další zprávy