Facebook bude od července testovat videoreklamu

tl
9. 5. 2013 16:30
Na sociální síti Facebook přibude reklama. Tentokrát v podobě videa
Foto: Reuters

Podle informací listu The Financial Times plánuje sociální síť Facebook navýšit své příjmy pomocí videoreklamy. Ta se bude uživatelům od července zobrazovat přímo ve výběru hlavních příspěvků.

První video s reklamou ve výběru by se mělo automaticky spouštět po každém otevření Facebooku. Reklama poběží beze zvuku. Pokud ho uživatel zapne, video se spustí znovu od začátku.

Podle The Financial Times bude videoreklama na Facebooku určena především velkým společnostem, jako je Coca-Cola, Ford nebo Nestlé, přičemž její cena by se měla pohybovat okolo dvaceti dolarů za tisíc zhlédnutí. Facebooku by se tak měly zvýšit příjmy o 1,5 milionu dolarů za den.

Řada analytiků ale Facebook před tímto krokem varuje. Automaticky spouštěná videoreklama totiž není na internetu příliš populární a mohla by způsobit snížení aktivity na sociální síti nebo dokonce odliv některých uživatelů ke konkurenčním sítím, jako je Google+.

Je velmi pravděpodobné, že Facebook bude nový typ reklamy nejprve pomalu testovat, aby zjistil, zda mají videa s reklamou skutečně negativní vliv na aktivitu na síti.

Sám šéf Facebooku Mark Zuckerberg před několika týdny prohlásil, že „se snaží neustále měřit míru spokojenosti uživatelů s veškerým obsahem na Facebooku, a to i včetně reklam." Pokud budou tedy videoreklamy uživatelům skutečně výrazně vadit, možná Facebook od svého plánu ustoupí.


 

 

Právě se děje

před 22 minutami

Chovateli v Ostravě utekl krokodýl, po nebezpečném zvířeti pátrá policie

Policisté v Ostravě intenzivně hledají zhruba metrové mládě krokodýla, které uteklo chovateli ze zahrady v Závodní ulici. Upozornili, že krokodýl může být nebezpečný. Je mrštný a je schopen ulovit menší psy či kočky. Sdělila policejní mluvčí Eva Michalíková.

Policie se o útěku zvířete dozvěděla dnes před 12:00, ze zahrady krokodýl utekl zřejmě v sobotu odpoledne. Jde o druh krokodýl čelnatý (Osteolaemus tetraspis).

"Vzhledem k tomu, že zvíře je už dva dny bez potravy, může být pro veřejnost nebezpečné. Dle konzultace s odborníkem by mohl začít vyhledávat vodní toky, případně se uschovat v listnatém terénu, kde je stín," uvedla Michalíková. Po krokodýlovi podle ní pátrají policisté speciální pořádkové jednotky s policisty z obvodního oddělení.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Počet obětí po záplavách a sesuvech půdy v Indii vystoupil na 160

V Indii v pondělí začaly masivní odklízecí práce po monzunovém dešti, který převážně na západě země vyvolal záplavy a sesuvy půdy. Ty podle agentury AFP nepřežilo více než 159 lidí. Údaje o obětech ale nejsou jednotné - místní úřady, na které se odvolává agentura Reuters, uvádějí přes 160 mrtvých.

V nejvíce zasažených státech Maháráštra, Góa, Telangana a Karnátaka muselo být evakuováno přes 250 000 lidí.

Vláda státu Maháráštra oznámila, že záplavy nepřežilo nejméně 149 lidí, dalších 64 se stále pohřešuje. Podle představitelů tohoto západoindického státu je nepravděpodobné, že jsou stále naživu, protože jsou v troskách uvězněni déle než tři dny. Záchranáři se nemohli rychle dostat k nejvíce zasaženým vesnicím, rozvodněné řeky a sesuvy půdy odřízly příjezdové cesty. Ve vesnici Talije, která leží asi 180 kilometrů od Bombaje, byla pozastavena pátrací akce po 17 nezvěstných.

Zdroj: ČTK
Další zprávy