Co přinese nový Xbox? Blu-ray a Kinect 2.0

tl
24. 11. 2012 13:45
Xbox 720 by měl být na trhu za rok. Příjde s ním i rozšířená realita?
Xbox 360 a pohybový ovladač Kinect
Xbox 360 a pohybový ovladač Kinect | Foto: Microsoft

Britský herní magazín Xbox World před několika dny přišel se zprávou popisující vlastnosti, které bude mít příští generace konzole Xbox. Zpráva se údajně opírá o uniklé informace z Microsoftu, mezi které patří například konceptuální návrhy zařízení, které se na internetu objevily letos v červnu.

Podle magazínu by měl nový Xbox, kterému se zatím přezdívá Xbox 720, v sobě uchovávat čtyřjádrový procesor a 8GB operační paměti. Do jeho výbavy by také měla patřit Blu-ray mechanika a vylepšený Kinect 2.0, který by měl přinést nové zajímavé možnosti. Mluví se o tom, že nová verze Kinectu bude například schopna detekovat pohyby prstů a sledovat pohyby až čtyř osob najednou.

Na hrách se už pracuje, konzole bude ale až za rok

Nový prvek by do herního prostředí Xboxu měly přinést také speciální brýle s rozšířenou realitou, které budou pravděpodobně fungovat na podobném principu jako brýle Google Glass.

Klasický ovladač Xboxu by tentokrát mělo nahradit ovládání s dotykovým panelem. Měli bychom se tak zřejmě dočkat podobného ovladače jako u nového Nintenda Wii U

Kromě těchto spekulací magazín Xbox World tvrdí, že nástupce Xboxu 360 vypustí Microsoft na trh v listopadu příštího roku, a že na hrách pro tuto novou konzoli vývojáři už pilně pracují. 

--------------------------------------------------------------------------------

Kam pro herní konzole?

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 16 minutami

V Namibii objevili nový kmen kulhavky a slintavky. Vyvezené maso může být zasažené, varoval ministr

V Namibii odhalili nový kmen slintavky a kulhavky. S odvoláním na namibijské ministerstvo zemědělství to dnes uvedla agentura Reuters. Virové onemocnění, které se obvykle nepřenáší na člověka, se v zemi poprvé potvrdilo v květnu. Od té doby se nakazily tisíce kusů dobytka.

„Je důležité zdůraznit, že nový sérotyp FMD O také způsobuje klinické případy u koz a ovcí, které mohou onemocnění rozšířit na další citlivá zvířata,“ uvedl v prohlášení ministr zemědělství Carl Schlettwein.

První případy onemocnění se prokázaly v květnu v oblasti Zambezi, která sousedí ze Zambií. Nemoc se mezi dobytkem šíří navzdory vysoké proočkovanosti zasažených stád, což vedlo úředníky k hlubšímu prozkoumání problému.

Schlettwein uvedl, že nová mutace byla poprvé objevena v srpnu na jihu země. Vyšetřování podle něj ukázalo, že kmen se do země dostal ze Zambie kvůli nelegálnímu převozu zvířat přes hranice. Maso vyvezené z Namibie, která ho exportuje do Číny, Evropské unie a Spojených států, může být zasažené, varoval ministr. Nákaza podle něj také negativně ovlivní nedávné dohody o vývozu, které země podepsala například s Ghanou.

Slintavka a kulhavka je vysoce infekční virové onemocnění sudokopytníků, které se na člověka většinou nepřenáší. Nákaza se může přenášet větrem nebo na automobilech či šatech lidí, kteří přijdou do styku s nakaženými zvířaty. Na území České republiky se nemoc vyskytla naposledy v roce 1975.

Zdroj: ČTK
Další zprávy