Cloudová služba OnLive má velké problémy

tl
22. 8. 2012 9:28
Firma OnLive vyhodila všechny zaměstnance. Polovinu ale zase nabrala zpět.
Streamované hraní her ve službe OnLive
Streamované hraní her ve službe OnLive | Foto: OnLive

Do cloudového hraní a společnosti OnLive, která tento druh služeb poskytuje, se donedávna vkládaly velké naděje. Poslední vývoj událostí ale naznačuje, že cloud gamining zas tak úspěšný není.

OnLive totiž v pátek 17. srpna v podstatě vyhlásilo bankrot a propustilo veškeré své zaměstnance. I když nejprve po internetu kolovaly zvěsti o tom, že OnLive definitivně skončí, ještě ve stejný den byla firma odkoupena společností Lauder Partners. Nový majitel prohlásil, že nabere zpět polovinu všech zaměstnanců a služba bude nadále pod stejným názvem pokračovat.

Uživatelů je málo

Hlavním důvodem krachu OnLive je zejména nízký zájem uživatelů. Firma totiž zpočátku neodhadla, kolik zákazníků bude mít a nakoupila přes 8 tisíc serverů, které fungování služby zajišťují. Uživatelů, kteří je ale využívají, je nakonec pouze 1600.

"Neexistuje způsob, jak přesně spočítat, kolik serverů budeme potřebovat. Proto jsme jich koupili doslova tisíce, a to včetně veškeré výbavy a sítí" vysvětloval v pátek svým zaměstnancům bývalý šéf OnLive Steve Perlman.

Podle všeho by většina investorů OnLive, mezi které patří například společnost Warner Bros. nebo britský Telecom, na problémech firmy tratit neměla. Mezi ně ale nepatří firma HTC, která už kvůli OnLive přišla o investici v hodnotě 40 milionů dolarů.

 

 


 

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 2 hodinami

Východní Indii zasáhl cyklón, do pobřežních oblastí přinesl záplavy

Prudké deště a silný vítr přinesl do východní Indie cyklón, který vyvrátil tisíce stromů a sloupů elektrického vedení. Část pobřežních oblastí postihly záplavy, které odřízly od spojení s okolním světem stovky vesnic, informovala v pondělí agentura AP.

Ze zasažených oblastí zatím nejsou hlášeny žádné potvrzené oběti. Jeden rybář je pohřešován a další utrpěl zranění, když jejich loď smetla vysoká vlna.

Úřady ve státech Odiša a Ándhrapradéš byly v neděli v nejvyšší pohotovosti před příchodem cyklónu, který provázela rychlost větru až 85 kilometrů v hodině. Tisíce lidí byly preventivně evakuovány. V pondělí už bouře zeslábla, zatímco postupuje směrem na západ.

Letos v květnu zasáhla západní pobřeží Indie silná bouře, která si vyžádala nejméně 140 obětí. O týden později zasáhl východní pobřeží Indie a sousední Bangladéš další cyklón, který si vyžádal nejméně šest mrtvých a evakuaci více než miliónu obyvatel.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Policie chce postavit nový hangár pro vrtulníky za 800 milionů

Policie chce nechat postavit na Letišti Václava Havla v pražské Ruzyni nový hangár pro vrtulníky a drony za 800 milionů korun. V pondělním vydání to píše deník E15.

Stavba by mohla začít v roce 2023 a trvala by asi dva roky. Policie podle deníku nyní provozuje devět vrtulníků EC-135 a šest vrtulníků Bell­ 412. Stávající ruzyňský hangár pro policejní vrtulníky je starý více než 100 let a během své existence byl podle policie jen částečně upraven. Policie má ještě druhý hangár, a to na letišti Brno-Tuřany.

Zdroj: ČTK
Další zprávy