Chcete osahávat školačky na internátní škole?

Lukáš Bašta
12. 6. 2007 0:00
Prohlédněte co nejvíce nestoudných školaček a zjistěte, které z nich jsou čarodějnice!
Foto: Hratelně.cz

Už jsme to tady psali několikrát a můžeme to udělat znovu: Japonci jsou prostě zvláštní národ. Vznikají tam ty nejdivnější videohry na světě a dnes vám představíme další z nich. Doki Doki Majo Shinpan (něco jako Vášnivý soud čarodějnic, nejsme však japanologové) má již nyní neuvěřitelný úspěch, ačkoliv hra samotná vyjde až v červenci. Vrchol předobjednávkové mánie zažil japonský Amazon již minulý měsíc, kdy hra předběhla i takové značky, jako je Final Fantasy, nicméně i dnes se drží v první dvacítce.

O co jde? Inu premisa je velmi jednoduchá. Objevíte se na dívčí internátní škole a musíte všechny studentky pečlivě prohlédnout a osahat, jestli náhodou nejsou čarodějnice (tu poznáte podle znaku ukrytém někde na těle). Hra tak samozřejmě naplno využije dolní dotykový displey Nintenda DS, kdy budete moci po nestoudných studentkách rejdit stylusem (tedy rukou, prstem, očkem nebo rtíky). Autoři jsou samozřejmě potěšeni neočekávaným zájmem, bohužel je však velmi nepravděpodobné, že by se hra někdy dostala ven z Japonských ostrovů.

 

Právě se děje

před 16 minutami

Primátor Pardubic skončil v dozorčí radě hokejového Dynama

Primátor Pardubic Martin Charvát (ANO) rezignoval na funkci v dozorčí radě hokejového Dynama. Místo něj bude nejspíš pozici zastávat bývalý hráč a trenér Josef Paleček. Primátorova funkce byla dočasná, chtěl dovést extraligový klub k prodeji, uvedl klub ANO v tiskové zprávě.

"Věřím, že na mimořádném jednání zastupitelstva 9. června potvrdíme hlasováním, že společnost Petra Dědka se stane majoritním vlastníkem pardubického hokejového klubu. Svou roli v dozorčí radě jsem vnímal jako dočasnou," řekl Charvát. Palečka, kterého hnutí ANO do rady nominovalo, označil jako veřejností respektovaného odborníka.

Pardubice nedávno poskytly exkluzivitu k vyjednávání o akciovém vstupu do HC Dynamo podnikateli a golfovému promotérovi Petru Dědkovi. O vstup do extraligového klubu usiloval také vlastník FK Pardubice Vladimír Pitter, který zastupoval sdružení podnikatelů. V polovině května také zastupitelé schválili očištění HC Dynamo od dluhů, jeho kumulovaná ztráta činila 54,7 milionů korun.

před 42 minutami

Polská velvyslankyně v Praze šikanovala podřízené, zjistila komise

Stávající polská velvyslankyně v Praze Barbara Ćwiorová se dopustila šikany a diskriminace vůči svým podřízeným, uvedl zpravodajský server Onet.pl s odvoláním na zjištění zvláštní komise polského ministerstva zahraničí. Případ již 11 měsíců vyšetřuje také varšavská prokuratura, ale bezvýsledně: až dosud nebyla s to ani vznést obvinění, ani případ odložit, dodal server. Současně se pozastavil nad tím, že velvyslankyně stále vede zastupitelský úřad a před pár dny provázela šéfa diplomacie Jacka Czaputowicze při jednáních v Praze.

Ministerstvo zahraničí Onetu sdělilo, že interní vyšetřování skončilo potvrzením mobbingu a diskriminace, ale vzhledem k citlivosti informací a ochraně osobních údajů nelze poskytnout podrobnosti. Interní vyšetřování začalo loni 30. dubna.

Zdroj: ČTK
Další zprávy