Čekání na iPad 3 vrcholí, Apple zve novináře na středu

"Máme něco, co musíte opravdu vidět. A dotknout se toho," láká Apple novináře na příští středu do San Francisca.
Reklama na iPad 2
Reklama na iPad 2 | Foto: Reuters

Odhalení nového iPadu 3 se zřejmě přiblížilo. Firma Apple začala zvát novináře na tiskovou konferenci, která má probehnout příští středu v San Francisku.

I když konkrétně neprozradila, co jim chce ukázat, spekuluje se, že představí nový model tabletu iPad.

"Máme něco, co musíte opravdu vidět. A dotknout se toho," stojí v pozvánce, kterou firma rozeslala.

Je na ní také vidět část displeje, který patří právě iPadu. A pak už jen místo a čas konání akce.

Spekulace o iPadu 3

Spekulace o novém modelu iPad 3 už internetem kolují několik měsíců.

Podle zatím nepotvrzených zpráv by měl mít displej s vyšším rozlišením (podle některých spekulací by mohlo jít až o 2048 x 1536 px), rychlejší procesor a měl by umožňovat připojení k novým 4G sítím.

Apple zatím nic z toho nepotvrdil, novináře si ale pozval na stejné místo, kde v minulosti ukázal i předchozí dva modely tabletu iPad.

15 milionů iPadů

Zatím není jasné, kdy by se nový tablet mohl objevit na trhu, lze ale předpokládat, že by to bylo v řádu dnů.

Když Apple loni poprvé ukázal iPad 2, američtí spotřebitelé si přístroj mohli koupit už za devět dnů. Na trhu v dalších zemích se objevil později.

Apple v posledním loňském čtvrtletí prodal 15,43 milionu tabletů iPad. To byl meziroční nárůst asi na dvojnásobek. Od roku 2010, kdy firma začala tyto přístroje prodávat, se jich prodalo asi 55 milionů.

TIP: Líbí se vám naše články? Sledujte Dataramu na Facebooku, na Google+ nebo na Twitteru!

 

Právě se děje

před 2 minutami

V Čestlicích u Prahy hořela dnes v noci restaurace Mc Donald’s, předběžná škoda je deset milionů Kč. Příčinu vzniku ohně bude zjišťovat vyšetřovatel.

Zdroj: ČTK
před 14 minutami

SpaceX vypustila na oběžnou dráhu dalších 60 satelitů pro síť Starlink

Z floridského mysu Canaveral v neděli odletěla další série 60 satelitů společnosti SpaceX pro síť Starlink, jež má v budoucnu umožnit přístup k internetu odkudkoli na Zemi. První stupeň rakety Falcon 9 se po vynesení družic na oběžnou dráhu vrátil na Zemi, když přistál v Atlantickém oceánu na plující plošině SpaceX. Úspěšně tak završil svůj rekordní desátý let.

S posledními 60 aparáty celkový počet dosud vypuštěných družic Starlink překročil 1600. Tento údaj ale zahrnuje i prototypy, s nimiž se pro provoz sítě nepočítalo, nebo přístroje, jež selhaly. Funkčních satelitů by podle údajů webu Spaceflight Now mělo být už přes 1500.

Zdroj: ČTK
před 24 minutami

Archeologové nedaleko Říma objevili ostatky devíti neandertálců

Archeologové objevili nedaleko Říma ostatky devíti neandertálců, oznámilo italské ministerstvo kultury. Nejstarší nález pochází z doby před 100 tisící lety, stáří kostí zbývajících osmi neandertálců se odhaduje na 50 až 68 tisíc let. V jeskyni Guattari, kde byly kosti nalezeny, panovaly podle archeologů výborné podmínky pro jejich konzervaci.

"Všichni byli dospělí, jen snad jeden byl v mladistvém věku," uvedl vedoucí archeologů Francesco Di Mario. Ve stejných jeskyní se už dříve našly ostatky dvou neandertálců. Vysoký počet nálezů podle Di Maria ukazuje na to, že v okolí žila relativně velká populace. Archeologové v současnosti provádějí další průzkum jeskynního komplexu, při kterém narazili hlavně na kosti zvířat a některých vyhynulých druhů.

Italský ministr kultury označil nález za mimořádný. Podle něj "obohatí vědecký výzkum o neandertálských mužích".

Zdroj: ČTK
Další zprávy