Budoucnost online médií? Možná nový večerník Insider

David Slížek
10. 11. 2011 9:55
V Praze probíhá Czech Internet Forum 2011, konference o českém internetu
Foto: Aktuálně.cz

S trochou přehánění se dá říct, že kdybyste dnes chtěli "zlikvidovat" český internet, stačilo by vymazat z povrchu zemského pražské kongresové centrum U Hájků.

Šéfové vývojářských firem, internetoví publicisté a blogeři, zástupci online divizí mediálních domů, marketéři či obchodníci s reklamou se sešli na šestém ročníku konference Czech Internet Forum 2011.

Program se letos hodně točí kolem existence médií v online světě.

Večerník Insider

Sérii přednášek otevřel šéfredaktor Aktuálně.cz Jakub Unger, který oznámil záměr firmy Centrum Holdings (vydavatele Aktuálně.cz a Dataramy) uvést na trh nový deník Insider.

Půjde o placený večerník s exkluzivním obsahem, který si čtenáři budou moci číst každý den po 16:00 na různých digitálních platformách, tabletech nebo třeba na čtečce Kindle.

Tu čtenář dostane za dotovanou cenu. Předplatné by se mělo pohybovat kolem 1000 Kč za rok. A první číslo si čtenáři budou moci přečíst do dvou týdnů, síbil Jakub Unger.

CIF 2011 v číslech

Na programu konference jsou i vystoupení Milana Fridricha z České televize, Lucie Tvarůžkové z Hospodářských novin a dalších.

Prezentovat se budou také zajímavé novinky letošního roku - například web ŽítBrno.cz, server MapyHazardu.cz nebo sociální síť Google+.

A jak vypadá CIF 2011 v číslech? V předvečer akce organizátoři z firmy Internet Info poskytli Dataramě několik exaktních údajů:

- ve dvou sálech se účastní 40 řečníků a 3 moderátoři
- registrovalo se 321 účastníků
- akce má 12 komerčních partnerů, 9 mediálních partnerů a 2 produktové partnery
- organizaci zajišťuje 12 lidí
- do zahájení CIF 2011 zveřejnila média 31 zmínek o akci
- do startu konference se na Twitteru objevilo 21 tweetů s hashtagy #cif, #cif11, #cif2011, #czechinternetforum
- na webu akce otevřeli návštěvníci od 15. září 5 300 stránek
- Ročenka českého internetu, kterou účastníci dostanou, má 137 stran
- pro účastníky je připraveno 200 litrů kávy a 35 kg řízků
- jmenovky pro účastníky se laminovaly celkem 8 hodin

V průběhu konference bude představena také studie přítomnosti českých firem v sociálních sítích z edice Lupa Premium. Nabídne informace o tom, jak české firmy využívají Facebook a Twitter, co jim to přináší a jaké přešlapy v tomto prostředí zažily.

TIP: Líbí se vám naše články? Sledujte Dataramu na Facebooku, na Google+ nebo na Twitteru!

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Francouzské jaderné elektrárny můžou zůstat v provozu o deset let déle, pokud provedou nezbytnou údržbu

Více než polovina nejstarších jaderných reaktorů provozovaných francouzskou elektrárenskou společností EDF bude moci zůstat v provozu o deset let déle, než se předpokládalo, pokud na nich firma provede nezbytnou údržbu. Ve čtvrtek o tom rozhodl francouzský úřad pro jadernou bezpečnost (ASN), který tím prodloužil životnost 32 reaktorů o výkonu 900 megawattů ze 40 na 50 let, uvedla agentura Reuters. Dlouho očekávané rozhodnutí přichází v době, kdy se řada z 58 reaktorů provozovaných EDF a postavených v 70. a 80. letech pomalu blíží konci své životnosti.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 1 hodinou

Novela volebního zákona zachová 14 krajů i dvě vyšší hranice pro koalice ke vstupu do Sněmovny

Volební novela zachová 14 volebních krajů. Jejich nahrazení jedním volebním obvodem, jak to variantně navrhla vláda, je kvůli postoji Senátu mimo hru. Novela také přinese dva zvýšené limity pro vstup koalic do horní komory. Novinářům to ve čtvrtek po jednání vedení obou komor řekli jejich předsedové Miloš Vystrčil (ODS) a Radek Vondráček (ANO).

Sněmovna by podle jejího předsedy Vondráčka mohla volební novelu schválit během měsíce. Mimořádná schůze k lidovecké volební novele, o kterou požádala koalice Spolu (ODS, TOP 09 a KDU-ČSL), bude podle Vondráčka zřejmě příští čtvrtek. Na další mimořádné schůzi bude projednána i vládní volební novela, o kterou vládní poslanci teprve požádají.

Na tom, jaké budou vstupní limity pro vstup koalic do Sněmovny, zatím podle Vystrčila dohoda není. Ve hře je například to, že by dvoučlenné koalice potřebovaly získat alespoň sedm procent voličských hlasů a vícečlenné devět procent. Bez zavedení těchto limitů by koalice musely získat k zisku poslaneckých mandátů pět procent hlasů stejně jako jednotlivé strany a hnutí.

Zdroj: ČTK
Další zprávy