Bude Bing konkurencí pro Google?

LP Fish
4. 8. 2011 12:05
Vyhledavač Bing je dosud nejprodělečnější akvizicí Microsoftu. Po koalici s Yahoo ho však čekají další vylepšení. pomůže to zlepšit jeho postavení na trhu?
Foto: Reuters

Vyhledávač Bing posiluje. V červenci tohoto roku činil podle průzkumu agentury comScore jeho podíl na americkém trhu 14,1%, což je o víc než o tři procenta lepší výsledek než v červnu. Na skutečnosti se projevil především fakt, že Bing uzavřel koalici s dalším partnerem na tomto bitevním poli, vyhledávacím portálem Yahoo.


Tento výsledek však samozřejmě nijak neohrozil úřadujícího krále ve vyhledávání Google. "Pro řadu lidí znamená vyhledávání Google. Prostě jdou na něj a víc o tom nepřemýšlí", přiznal Brian MacDonald, člen týmu Microsoftu pro managment vyhledávacího programu.

Microsoft to nevzdává

Pro výrobce nejpoužívanějšího operačního systému je však bitva na poli vyhledávačů prestižní záležitostí. Jde proti Googlu hlava nehlava a podle analytiků ho prodělávající Bing stojí okolo 5 miliard dolarů ročně. Google má proti němu výhodu především v současné vedoucí pozici. Řada úspěchů jeho úspěchů lze podle NYTimes přičíst především efektu sněhové koule, díky kterému má více uživatelů, více dat a z toho plynoucích příjmů z reklamy.

Nicméně podíl Bingu na trhu průběžně stoupá a Microsoft odmítá všechny spekulace o tom, že by se prozatím prudce ztrátového projektu zbavil. A to i přesto, že na celosvětové trhu zaujímá podle serveru InfoWorld i po spojení s Yahoo podíl jen něco přes šest a půl procenta. Příjmy z Bingu však Microsoftu, jakkoli skončily v červených číslech, stouply za poslední rok o 15%. Qi Lu, ředitel divize pro online služby Microsoft řekl NYTimes: "Pokud chceme prorazit, musíme změnit hru."

Prohrávají bitvu, nechtějí prohrát válku

O změnu pravidel se Microsoft snaží intenzivní prací a vývojem nových aplikací. NYTimes zveřejnil nedávno několik novinek, které Bing chystá. Má jít především o větší využití HTML5. Qi Lu to vysvětloval na příkladu zadání fráze "večeře pro dva a potom film". Vyhledané výsledky by pak byli závisle na osobních údajích jako je poloha pobytu a filmové preference.

Dalším plusem Bingu má být jeho větší propojení s Facebookem. Již teď je do vyhledaných výsledků integrováno facebookové hodnocení "Like", takže je možné vidět, kolik vašich přátel doporučuje konkrétní film nebo restauraci.Microsoft i Facebook však hodlají spolupráci nadále prohlubovat.

Třetí "esem v rukávu" má pak být již delší dobu vyvíjená aplikace s názvem Bing Deskbar, která by do vyhledávání zahrnovala nejen soubory z počítače, ale také emaily a zprávy z Facebooku a Twitteru. Aplikace by měla znovu více pracovat s osobními informacemi a na základě jejich zhodnocení vést s uživatelem něco, čemu Microsoft říká dialog. Obecně se soudí, že právě Bing Deskbar bude "velkou" funkcí u chystaných Windows 8.

 

Právě se děje

před 45 minutami

Tři čtvrtiny lidí chtějí místo stravenek dostávat peníze, ukázal průzkum. Ministerstvo navrhuje stravenkový paušál.

Až tři čtvrtiny zaměstnanců, kteří dnes dostávají stravenky, by raději přešly na peněžní stravenkový paušál. Většina z nich by přitom své stravovací návyky nezměnila. 

Čtyři pětiny restaurací by zase přivítaly, kdyby u nich méně lidí platilo stravenkami. Vyplývá to z průzkumu, který pro ministerstvo financí uskutečnila agentura Median mezi 1212 respondenty. 

"Dnešní režim zachováváme a nijak jej neomezujeme. Pouze ke stravenkám a firemním jídelnám přidáme třetí možnost, díky které mohou zaměstnanci dostat nezdaněný příspěvek na stravování rovnou v penězích. Kdo chce, pojede stále ve stejném režimu a nic se pro něho nezmění," uvedla ministryně financí Alena Schillerová (za ANO).

Návrh je součástí připravovaného daňového balíčku na rok 2021. Návrh v tuto chvíli projednávají ministerstva. Jeho účinnost je navržena od 1. ledna 2021. 

Zdroj: ČTK
před 46 minutami

V severní Itálii ve městě Padova zemřel osmasedmdesátiletý muž pozitivně testovaný na koronavirus. Jde o prvního Evropana, který nákaze podlehl.

 Úmrtí v pátek pozdě večer oznámil italský ministr zdravotnictví Roberto Speranza.

Muž byl jedním ze dvou starších pacientů v oblasti Veneto, u kterých bylo podezření na nemoc COVID-19, kterou nový typ koronaviru způsobuje. V nemocnici ležel podle italských médií 14 dní a přijat byl s jiným druhem onemocnění.

Zdroj: ČTK
před 53 minutami

V palivových nádržích tří desítek letadel značky Boeing 737 MAX objevil výrobce zbytky materiálu, mohly ohrozit bezpečnost strojů.

Během kontroly zatím nepředaných strojů výrobce objevil podobný problém u 35 z nich, potvrdil mluvčí firmy. Podle informací agentury Reuters se jednalo o víc než polovinu zkontrolovaných letounů. 

Firma uvedla, že v nádržích se našly zbytky cizích předmětů, což je termín, který se používá pro nejrůznější materiál, jako jsou hadry, nástroje, kovové třísky a další. Většinou zůstává po zaměstnancích, kteří se podílejí na výrobním procesu. Podobný problém už měla firma také u jiných letadel, například u tankovacích letounů KC-46, upozornila agentura Reuters. Tyto předměty zvyšují riziko elektrického zkratu a požáru.

Letadla 737 MAX jsou už téměř rok odstavena z provozu, nová čekají zaparkovaná na své dodání aerolinkám. Zákaz přišel loni v březnu po dvou smrtelných nehodách. 

Zdroj: Reuters , ČTK
před 2 hodinami

Nákaza koronavirem v Číně polevuje, její nárůst hlásí Jižní Korea. Nakažených je celkem přes 76 tisíc.

Nemoci způsobené novým typem koronaviru v pevninské Číně podlehlo již celkem 2345 lidí. Během pátku jich zemřelo 109, o devět méně než ve čtvrtek. Nakažených je přes 76 tisíc. Počet nově onemocnělých se v pátek výrazně snížil na 397 ze čtvrtečních 889. Informovala o tom v sobotu odvoláním na čínské zdravotnické úřady agentura Reuters. Výrazný nárůst nových případů hlásí Jižní Korea.

Epicentrum epidemie, provincie Chu-pej, hlásí za pátek výrazně nižší počet nových případů onemocnění i mírně nižší počet nových úmrtí. Počet nových nemocných klesl na 366 ze čtvrtečních 631. Počet mrtvých v této nejvíce zasažené čínské provincii činil v pátek 106, zatímco ve čtvrtek to ještě bylo 115. Celkem v Chu-pej již zemřelo 2250 lidí a celkový počet nakažených tam byl k pátku 63 tisíc.

Zdroj: ČTK
Další zprávy