Britský T-Mobile nabízí internetové volání zdarma

tl
7. 9. 2012 7:15
Mobilní operátor T-Mobile začal ve Velké Británii nabízet službu podobnou Skypu
Zhasnuto.
Zhasnuto. | Foto: Pavlína Kalousová

Zatímco o českých telefonních operátorech je známo, že patří k těm nejdražším v Evropě, ti z Velké Británie si zřejmě začínají uvědomovat, že se z nich v budoucnu možná stanou už jen poskytovatelé internetu. Britský T-Mobile totiž před několika dny vypustil novou aplikaci Clever Connect, která umožňuje internetové volání zdarma.

Stejně jako Skype

Aplikace funguje na podobném principu jako například Skype. Uživatel si založí vlastní účet a následně může zdarma komunikovat s ostatními uživateli této aplikace a to jak telefonicky, tak formou chatu. Jediné, co k tomu potřebuje, je připojení k internetu. Pomocí aplikace Clever Connect je za slušné ceny také možno telefonovat i na běžná čísla, stejně jako to umožňuje i Skype.

Aplikace je k nalezení v obchodech Google Play a iTunes. Po stažení je však nutné zadat registrační kód, který získají pouze zákazníci T-Mobilu. Již registrovaní uživatelé ale mohou poslat pozvánky svým přátelům, kteří následně mohou aplikaci využívat v trial verzi nezávisle na tom, jakého mají operátora.

 

Právě se děje

před 5 hodinami

Schůzka ruského prezidenta Putina a jeho amerického protějška Bidena, chystaná na červen, se může uskutečnit ve Švýcarsku, uvedl ruský list Kommersant

Moskva dosud oficiálně nepotvrdila, že se schůzka uskuteční. Ještě hodně záleží na tom, jak dopadnou jednání šéfů diplomacií obou zemí Sergeje Lavrova a Antonyho Blinkena, naplánovaná na 19. a 20. května na Islandu, připomněl Kommersant.

Biden navrhl Putinovi schůzku během telefonického rozhovoru v polovině dubna. Přesný termín nebyl uveden. Bílý dům jako místo setkání navrhl třetí zemi. Kreml uvedl, že nedal oficiální odpověď ohledně schůzky a Moskva návrh studuje. Podle zdrojů Kommersantu Biden navrhl, že by se mohl s Putinem sejít v jedné z evropských zemí 15.-16. června.

před 5 hodinami

Mexický prezident se omluvil za 110 let starý masakr Číňanů

Mexický prezident Andrés Manuel López Obrador se omluvil za 110 let starý masakr Číňanů ve městě Torreón. Masového vraždění, které López Obrador označil za malou genocidu, se dopustily oddíly hlásící se k mexické revoluci, uvedla agentura AP. Během tří dnů bylo zavražděno 303 osob, což byla zhruba polovina tehdejší čínské komunity v Torreónu.

"Musím se smutkem říct, že i po této malé genocidě pokračovaly beztrestný útlak a vraždění členů čínské komunity, ať už kvůli rasismu nebo z úmyslu je okrást," uvedl López Obrador. Podle něj diskriminace byla založena na rozšířených stereotypech, kterým Číňané v té době čelili.

Mexický prezident také řekl, že jeho země je vděčná za bratrství, které Čína prokázala během epidemie covidu-19. Mexiko, které vykazuje čtvrtý nejvyšší počet úmrtí v souvislosti s covidem-19, si v Pekingu objednalo zhruba 29 milionů dávek vakcíny proti covidu-19, z nichž zatím dostalo deset milionů.

Zdroj: ČTK
před 6 hodinami

Do španělského autonomního města Ceuty, jež leží na africkém kontinentě, v pondělí nelegálně vstoupilo nejméně 2700 lidí a mezi nimi stovky nezletilců

Španělské úřady uvedly, že se jedná o druhý početnější příchod migrantů za poslední měsíc. Na konci dubna do Ceuty doplavalo z Maroka přes 150 lidí. Občas se migranti, hlavně ve větších skupinách, snaží překonat pevninskou přísně hlídanou hranici. Na její zhruba osmikilometrové délce stojí také deset metrů vysoký plot. Dnešní hojnější přeplavání hranice, které začalo od ranních hodin, podle policie usnadnil také nízký příliv. Kapacity pro přijetí migrantů ve městě jsou v současnosti přeplněné, uvedla stanice RTVE.

Zdroj: ČTK
Další zprávy