"Anonymous" píší poslancům: Ukažte účty, nebo bude zle!

David Slížek
25. 1. 2012 16:40
E-mail může být vtipem, stejně jako pokusem přiživit se na jméně hacktivistů
Foto: anonymous

"Zdravíme vás. My jsme Anonymous."

Zdvořilým pozdravem začíná e-mail nadepsaný "Výzva pro zákonodárce", který ve středu dorazil na e-mailové adresy českých poslanců a médií.

Vzhledem k mírně naivně formulovanému obsahu může jít stejně dobře o vtip, jako o snahu přiživit se na momentálně populárním jméně volného hacktivistického uskupení Anonymous.

Důvěryhodně nepůsobí ani fakt, že e-mail byl odeslán z domény wo.cz, kterou má registrovanou firma Tiscali Media.

I tajné položky

"Zprávy o nás informují jako o 'hackerech', ale taková definice je sotva z poloviny pravdivá," upozorňují autoři v úvodu e-mailu.

Údajní zástupci hacktivistické skupiny Anonymous pak vyzývají české politiky, aby umožnili všem občanům nahlédnout do účetnictví státu. "Ano, i do těch 'tajných položek'," stojí v e-mailu.

Pokud tak politici do konce roku neučiní, postarají se o to hacktivisté údajně sami.

Přiznání je polehčující okolnost

Další výzva ve zprávě míří přímo na poslance, kteří mají sami zvěřejit své korupční kauzy. "Kdo se přizná a omluví, má lepší vyhlídky než ten, který bude do poslední chvíle zapírat. A pokud se nepřiznáte, my vás odhalíme."

Po závěrečné výzvě, aby lidé "přinutili své volené zástupce k poslušnosti" následuje známé rozloučení:

"Jsme Anonymous. Nezapomínáme. Neodpouštíme. Měli jste nás očekávat."

Pozn. redakce: Další e-maily údajných Anonymous zveřejňovat nehodláme.

TIP: Líbí se vám naše články? Sledujte Dataramu na Facebooku, na Google+ nebo na Twitteru!

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 33 minutami

Vláda chce těsně před volbami jednat ve Sněmovně o zmrazení platů politiků

Vláda chce těsně před volbami 5. října projednat ve Sněmovně návrh na zmrazení platů politiků. V pondělí schválila příslušný návrh. Po jednání kabinetu o tom informoval vicepremiér Karel Havlíček (ANO). Uvedl, že schválen byl zákon o platu představitelů státní moci, který se týká politiků, nikoliv soudců. "Současně pracujeme na jeho zařazení," uvedl s návrhem na termín 5. října. Poslanci poslední řádnou schůzi uzavřeli v pátek.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Tenista Veselý nevyužil dva setboly a vypadl v Nur-Sultanu s Munarem

Nejlepší český tenista Jiří Veselý vypadl na turnaji v Nur-Sultanu v prvním kole. Se Španělem Jaumem Munarem osmadvacetiletý příbramský rodák prohrál v hlavním městě Kazachstánu za hodinu a tři čtvrtě 3:6 a 6:7.

Veselý, jemuž patří v žebříčku 88. místo, měl v tie-breaku druhé sady dobrou příležitost dotáhnout zápas do třetího setu. Za stavu 6:4 měl dva setboly, ale ani jeden neproměnil. Naopak dvojchybou dal 71. hráči světa Munarovi možnost utkání ukončit a Španěl nezaváhal.

Na ATP Tour prohrál Veselý po vyřazení v 2. kole v Kitzbühelu a 1. kole US Open třetí zápas za sebou.

Tenisový turnaj mužů v Nur-Sultanu (tvrdý povrch, 541.800 dolarů):

Dvouhra - 1. kolo:

Munar (Šp.) - Veselý (ČR) 6:3, 7:6 (8:6).

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Film Zátopek už vidělo přes čtvrt milionu lidí

Žebříček víkendové návštěvnosti kin nadále vede Zátopek režiséra Davida Ondříčka. Za čtyři týdny ho vidělo téměř 273 tisíc diváků. Druhý je akční Shang-Chi a legenda o deseti prstenech z komiksového světa Marvel, kterou za tři týdny zhlédlo přes 92 tisíc lidí. Dalších 17,5 tisíce lidí uplynulý víkend přišlo na komedii Prvok, Šampón, Tečka a Karel od Patrika Hartla, jejíž celková návštěvnost již přesáhla hranici 530 tisíc.

Z českých filmů skončila ještě na devátém místě komedie Jedině Tereza, na desátém Deníček moderního fotra a na 11. rodinný snímek Gump - Pes, který naučil lidi žít, vyplývá z údajů Unie filmových distributorů.

Zdroj: ČTK
Další zprávy