Angry Birds už vydělali desítky milionů dolarů

tl
15. 5. 2012 6:49
Po úspěchu s Angry Birds chystá finské Rovio novou logickou hru
Foto: Aktuálně.cz, Rovio.cz

Populární hru Angry Birds si už stáhlo stovky milionů uživatelů, a firmě finské Rovio tak přináší milionové zisky.

Za rok 2011 činily zisky finské firmy asi 90 milionů dolarů, přičemž asi třetinu tvoří právě zisky z nejstahovanější mobilní hry. Podle firmy Rovio se Angry Birds mohou do konce loňského roku chlubit 648 miliony staženími a více než 200 miliony měsíčně aktivních hráčů. Pro srovnání, další vydavatel mobilních her, Zynga, má „pouze" 21 milionů měsíčně aktivních hráčů, americká firma OMGPOP se svojí hrou Draw Something 34 milionů a aplikace firmy Outfit7 mají aktivních uživatelů kolem 100 milionů.

Rovio vydalo již několik neméně úspěšných pokračování populární hry. Když se naposledy ptáci podívali do vesmíru, dosáhli za první měsíc až na 50 milionů stažení.

Rok 2012 předpovídá Rovio optimisticky. Chystá se vstoupit na burzu a připravuje novou logickou hru Amazing Alex, od které si slibuje stejné úspěchy, jako od veleúspěšných Angry Birds.

--------------------------------------------------------------------------------

Vyberte si další hry ke stažení.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 1 hodinou

Slovenskou obcí Petkovce se večer prohnalo tornádo. Několik domů je bez střechy

Obcí Petkovce na východě Slovenska se dnes prohnalo tornádo. Poškodilo obytné domy, některé jsou bez střechy. Na místě zasahují hasiči, informují slovenská média.

"Nahlášeno bylo poškození čtyř rodinných domů, kterým (tornádo) odneslo střechu. Polámané jsou stromy, elektrické vedení je stržené," uvedla podle serveru Teraz.sk operační důstojnice krajských hasičů v Prešově. Popis škody, které tornádo způsobilo, je podle starosty zatím předběžný.

 

Zdroj: ČTK
Další zprávy