Angry Birds už vydělali desítky milionů dolarů

tl
15. 5. 2012 6:49
Po úspěchu s Angry Birds chystá finské Rovio novou logickou hru
Foto: Aktuálně.cz, Rovio.cz

Populární hru Angry Birds si už stáhlo stovky milionů uživatelů, a firmě finské Rovio tak přináší milionové zisky.

Za rok 2011 činily zisky finské firmy asi 90 milionů dolarů, přičemž asi třetinu tvoří právě zisky z nejstahovanější mobilní hry. Podle firmy Rovio se Angry Birds mohou do konce loňského roku chlubit 648 miliony staženími a více než 200 miliony měsíčně aktivních hráčů. Pro srovnání, další vydavatel mobilních her, Zynga, má „pouze" 21 milionů měsíčně aktivních hráčů, americká firma OMGPOP se svojí hrou Draw Something 34 milionů a aplikace firmy Outfit7 mají aktivních uživatelů kolem 100 milionů.

Rovio vydalo již několik neméně úspěšných pokračování populární hry. Když se naposledy ptáci podívali do vesmíru, dosáhli za první měsíc až na 50 milionů stažení.

Rok 2012 předpovídá Rovio optimisticky. Chystá se vstoupit na burzu a připravuje novou logickou hru Amazing Alex, od které si slibuje stejné úspěchy, jako od veleúspěšných Angry Birds.

--------------------------------------------------------------------------------

Vyberte si další hry ke stažení.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Při útoku na severozápadě Kamerunu zemřelo 22 lidí, nejméně polovinu z nich tvořily děti

Při útoku na vesnici Ntumbo na severozápadě Kamerunu přišlo o život alespoň 22 lidí, nejméně polovinu z nich tvořily děti. S odvoláním na sdělení OSN o tom informoval zpravodajský server BBC. Útok se stal už v pátek a zatím se k němu nikdo nepřihlásil. Kamerunská vláda, která v regionu už několik let bojuje proti povstalcům, jakýkoli podíl na násilí odmítla.

James Nunan z Úřadu pro koordinaci humanitárních záležitostí OSN (OCHA) uvedl, že zavražděna byla mimo jiné těhotná žena a 14 dětí. Devíti z nich ještě nebylo ani pět let.

Hlavní opoziční strana Hnutí za obnovu Kamerunu (MRC) z útoku obvinila bezpečnostní složky a kamerunskou vládu. Kamerunská armáda obvinění odmítla.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 1 hodinou

V Brně se srazily dvě tramvaje, celkem pět zraněných

Pět lidí se zranilo při srážce dvou tramvají v Křížové ulici v Brně. Tři zranění skončili v nemocnici. Ulice je uzavřená, omezení se dotklo šesti linek městské hromadné dopravy, a to tramvajových 2, 5, 6 a autobusových 44, 82 a 84. V obou tramvajích cestovalo dohromady 200 lidí, řekl provozní ředitel brněnského dopravního podniku Jan Seitl. Dopravní podnik by podle něj chtěl obnovit provoz kolem 10:00. 

Další zprávy