Angry Birds už vydělali desítky milionů dolarů

tl
15. 5. 2012 6:49
Po úspěchu s Angry Birds chystá finské Rovio novou logickou hru
Foto: Aktuálně.cz, Rovio.cz

Populární hru Angry Birds si už stáhlo stovky milionů uživatelů, a firmě finské Rovio tak přináší milionové zisky.

Za rok 2011 činily zisky finské firmy asi 90 milionů dolarů, přičemž asi třetinu tvoří právě zisky z nejstahovanější mobilní hry. Podle firmy Rovio se Angry Birds mohou do konce loňského roku chlubit 648 miliony staženími a více než 200 miliony měsíčně aktivních hráčů. Pro srovnání, další vydavatel mobilních her, Zynga, má „pouze" 21 milionů měsíčně aktivních hráčů, americká firma OMGPOP se svojí hrou Draw Something 34 milionů a aplikace firmy Outfit7 mají aktivních uživatelů kolem 100 milionů.

Rovio vydalo již několik neméně úspěšných pokračování populární hry. Když se naposledy ptáci podívali do vesmíru, dosáhli za první měsíc až na 50 milionů stažení.

Rok 2012 předpovídá Rovio optimisticky. Chystá se vstoupit na burzu a připravuje novou logickou hru Amazing Alex, od které si slibuje stejné úspěchy, jako od veleúspěšných Angry Birds.

--------------------------------------------------------------------------------

Vyberte si další hry ke stažení.

 

Právě se děje

před 26 minutami

Hlídky zachránily 84 migrantů v Lamanšském průlivu

Hlídky vojenského námořnictva a francouzského četnictva zachránily v sobotu u pobřeží severní Francie 84 migrantů, kteří se na palubě čtyř plavidel pokoušeli překonat Lamanšský průliv a doplout do Británie. Ve dvou případech byly mezi trosečníky i ženy a děti.

Aktualizováno před 1 hodinou

AfD připravuje v Drážďanech volební program, v ulicích jsou demonstranti

Německo, ale normální. S takovým sloganem vstupuje Alternativa pro Německo do kampaně před zářijovými parlamentními volbami. 600 delegátů na víkendovém sjezdu v Drážďanech připravuje volební program. Původně měli vybrat i volební lídry, nakonec o nich ale budou hlasovat místo delegátů členové. 

Od rána se v saské metropoli konají proti AfD demonstrace, žádné střety s policií a ani násilnosti zatím hlášeny nejsou. 

Strana se kromě vnitřních třenic potýká s úbytkem příznivců na západě Německa. V březnových zemských volbách v Porýní-Falci a Bádensku-Württembersku strana přišla o třetinu voličů. Na východě Německa, konkrétně v Sasku, Sasku-Anhaltsku a Durynsku, zůstává AfD stále silná, dokonce se jí daří nové příznivce získávat.

Zdroj: ČTK
Další zprávy