Angry Birds už vydělali desítky milionů dolarů

tl
15. 5. 2012 6:49
Po úspěchu s Angry Birds chystá finské Rovio novou logickou hru
Foto: Aktuálně.cz, Rovio.cz

Populární hru Angry Birds si už stáhlo stovky milionů uživatelů, a firmě finské Rovio tak přináší milionové zisky.

Za rok 2011 činily zisky finské firmy asi 90 milionů dolarů, přičemž asi třetinu tvoří právě zisky z nejstahovanější mobilní hry. Podle firmy Rovio se Angry Birds mohou do konce loňského roku chlubit 648 miliony staženími a více než 200 miliony měsíčně aktivních hráčů. Pro srovnání, další vydavatel mobilních her, Zynga, má „pouze" 21 milionů měsíčně aktivních hráčů, americká firma OMGPOP se svojí hrou Draw Something 34 milionů a aplikace firmy Outfit7 mají aktivních uživatelů kolem 100 milionů.

Rovio vydalo již několik neméně úspěšných pokračování populární hry. Když se naposledy ptáci podívali do vesmíru, dosáhli za první měsíc až na 50 milionů stažení.

Rok 2012 předpovídá Rovio optimisticky. Chystá se vstoupit na burzu a připravuje novou logickou hru Amazing Alex, od které si slibuje stejné úspěchy, jako od veleúspěšných Angry Birds.

--------------------------------------------------------------------------------

Vyberte si další hry ke stažení.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 28 minutami

V centru Minsku se upálil člověk, motiv jeho činu zatím není znám

V centru běloruského hlavního města Minsku se před sídlem vlády zapálil muž, uvedl v pátek nezávislý server Tut.by s odvoláním na očitá svědectví a pořízené snímky a videa. Zraněného odvezla do nemocnice sanitka. "Zatím nemáme informace, že by někdo zemřel," řekla mluvčí ministerstva vnitra Olga Čemodanovová podle agentury Interfax.

Ministerstvo zdravotnictví uvedlo, že zraněný je v bezvědomí a podle prvního vyšetření záchranářů utrpěl popáleniny na více než 50 procentech těla. "Pětatřicetiletý muž se polil nezjištěnou tekutinou a pak se zapálil. Plameny uhasili kolemjdoucí a policisté," uvedli vyšetřovatelé podle Tut.by. O totožnosti a motivech zraněného se zatím neobjevily podrobnější informace.

Zdroj: ČTK
Další zprávy