Angry Birds budou účinkovat v animovaném seriálu

Adam Fiala
6. 4. 2012 2:15
Společnost Rovio chystá rozšířit svět Angry Birds do seriálu a filmu
Foto: Aktuálně.cz, Rovio.cz

Angry Birds již dlouho nebudou jenom zábavnou hrou na ukrácení dlouhé chvíle. Společnost Rovio, která stojí za vývojem této populární hry, oznámila během konference MIP TV v Cannes, že je v plánu jak animovaný seriál, tak filmové zpracování. Přestože se zpráva rozšířila prvního dubna, nejedná se o apríl. I když na film si počkáme ještě pár let.

Angry Birds už jsou všude, i na Facebooku

Není tak neobvyklé, že se počítačové hry dočkávají adaptací, dokonce i klasická stolní hra lodě jde v dubnu do kina pod názvem Bitevní loď.  Jinou věcí je, když se chystá adaptace původně mobilní aplikace, v níž s pomocí praku vystřeluje uživatel různé druhy ptáků na pevnosti prasat, která ukradla vajíčka. Hra se rozšířila ze smartphonů na počítače a u příležitosti Valentýna se Angry Birds objevili i na sociální síti Facebook.

Nejprve seriál, posléze celovečerní snímek

Koncem března pak společnost Rovio vypustila novou verzi Angry Birds Space. Ve spolupráci s NASA tak vesmírní Angry Birds reagují i na jinou gravitaci a přidali novou postavičku. Koncem roku bychom se měli dočkat seriálové podoby, jejíž jednotlivé díly budou vycházet s týdenní periodicitou.

V plánu je padesát dva epizod, každá o délce kolem tří minut. Důležité je, že obsah by neměl být primárně určen jen pro televize, ale že by měli naštvaní ptáci zůstat věrni svým kořenům a objevit se na různých platformách. Ve vývoji je i plán na film, dřív jak v roce 2015 ale nebude. Kdo ví, jestli by se rozhodli pro digitální 3D animaci nebo klasickou dvourozměrnou.

 

Právě se děje

před 47 minutami

Prezidentem lékařské komory se stal její dosavadní šéf Kubek

Českou lékařskou komoru (ČLK) povede dalších pět let její dosavadní šéf Milan Kubek. Na sobotním sjezdu v Praze získal post prezidenta již počtvrté. Kubek ve volbě porazil současného viceprezidenta stavovské organizace lékařů Zdeňka Mrozka.

Kubek získal 176 hlasů, Mrozek 108. Nikdo další nekandidoval. Volba trvala téměř tři hodiny, delegáti si nového šéfa odhlasovali až ve třetím kole.

Staronový prezident ČLK stojí v čele komory 15 let, organizaci vede od roku 2006, Předtím byl Kubek, který má angiologickou ambulanci na poliklinice v Praze 9, předsedou Lékařského odborového klubu. Podle Kubka by ČLK měla poskytovat svým členům co nejlepší servis.

Zdroj: ČTK
Další zprávy