Americká armáda hledá IT bojovníky

LP Fish
9. 6. 2011 14:50
Máte dojem, že americká armáda vyhrává nad Tálibánem v oblasti využití internetu? Ona sama ne.
Foto: ISIFA

Americké vojenské jednotky, bojující v Afgánistánu pod názvem USFOR-A, jsou na internetu poměrně aktivní. Prostřednictvím jejich účtu na Youtube si můžete prohlédnout řadu propagandistických videí.

Na novinky z oblasti zase upozorňují každodenní tweety a jejich facebooková stránka se líbí více než osmdesáti tisícům lidí. Přesto se včera objevil na stránkách americké armády inzerát, že vojenské síly USA přijmou manažery pro oblast internetu a sociálních sítí.

Internet je bojiště

V propozicích pro nabízené místo se mimo jiné píše, že „informační sféra je bojiště a i na tomto poli musí USFOR-A podniknout útočné akce a vyhrát boj o veřejné mínění." Zdá se, že jde částečně o reakci na poslední události, kdy začal Tálibán čile komunikovat v angličtině prostřednictvím Twitteru a v samotném Afghánistánu dokonce pomocí běžných telefonních esemesek. Po zefektivnění  „aparátu komunikační války" však volal už v roce 2009 generál Stanley McChrystal.

Jsme tu kvůli míru

Nová komunikační politika by měla přinést nejen překlady armádních zpráv do jazyků používaných afghánskými kmeny, ale především zlepšit obraz americké armády i jejich spojence, současné afgánské vlády.

Úlohou nově najmutých odborníků totiž bude nejen obhajovat vojenské zásahy USFOR-A, ale také vysvětlovat přímo ve válkou rozvrácené zemi, že vláda Hámida Karzáího není tak zkorumpovaná, jak se obecně soudí.

 

 

Právě se děje

před 22 minutami

Čistý zisk ČEZu stoupl za první tři čtvrtletí meziročně o polovinu

Čistý zisk energetické skupiny ČEZ stoupl za první tři čtvrtletí letošního roku meziročně zhruba o polovinu na 13,6 miliardy korun. Tržby vzrostly o 12 procent na 148,1 miliardy. Pomohl k tomu zejména růst cen elektřiny a vyšší zisk z obchodování s komoditami.

Zdroj: ČTK
před 52 minutami

Australská rallye byla zrušena kvůli obrovským požárům, titul mezi týmy má tak Hyundai

Světový šampionát v automobilových soutěžích přijde o Australskou rallye. Původně plánovaný poslední podnik letošní sezony, který se měl jet od čtvrtku do neděle, byl zrušen. Důvodem jsou ničivé lesní požáry, které ohrožují i dějiště rallye - oblast Nového Jižního Walesu.

Zrušení soutěže znamená, že titul mezi týmy získala značka Hyundai, která o 18 bodů porazila Toyotu., Šampionem mezi piloty se už na Katalánské rallye stal Ott Tänäk s Toyotou.

Zdroj: Radek Vičík
Další zprávy