Ztrátové BlackBerry propustí až 40 procent zaměstnanců

ČTK ČTK
18. 9. 2013 21:59
O práci tak může přijít až pět tisíc lidí.
CEO Blackberry Thorsten Heins s telefonem Blackberry 10.
CEO Blackberry Thorsten Heins s telefonem Blackberry 10. | Foto: Reuters

Toronto - Ztrátový kanadský výrobce chytrých mobilních telefonů BlackBerry plánuje výrazné snižování počtu zaměstnanců a mohl by jich propustit až 40 procent.

S odvoláním na zdroje obeznámené se situací o tom informoval server listu The Wall Street Journal.

Reálně by tak o práci mohlo přijít kolem pěti tisíc lidí. Společnost BlackBerry, která koncem března zaměstnávala asi 12 700 lidí, se ke zprávě odmítla vyjádřit. Firma již loni zrušila pět tisíc pracovních míst.

Firma, která se původně jmenovala Research In Motion, byla průkopníkem chytrých telefonů a její přístroje měli v oblibě zejména manažeři. Nyní však BlackBerry na trhu výrazně zaostává za přístroji iPhone od americké společnosti Apple a za dalšími zařízeními, která využívají operační systém Android jiné americké společnosti Google.

Společnost BlackBerry minulý měsíc uvedla, že vytvořila zvláštní komisi, která má přezkoumat strategické možnosti, včetně prodeje firmy. Podle dřívějších informací se teď vedení snaží prodej podniku urychlit. Dohoda o prodeji by tak prý mohla být hotova do listopadu.

BlackBerry představila svůj nový vlajkový model Z30. Přístroj s velkým displejem bude soupeřit o zákazníky například s telefony iPhone 5S od společnosti Apple a Galaxy S4 od jihokorejského Samsungu. BlackBerry označuje Z30 za svůj "největší, nejrychlejší a nejvyspělejší chytrý telefon". Nový model má dotykový displej s úhlopříčkou pět palců (téměř 13 centimetrů).

 

Právě se děje

Další zprávy