reklama
 
 

Zkrachovalý šéfmakléř se vzdal odstupného 220 milionů

4. 11. 2011 18:00
MF Global se dostala do potíží kvůli svým sázkám na řecké a další dluhopisy.

Washington - Generální ředitel americké makléřské společnosti MF Global Holdings Ltd Jon Corzine rezignoval. Společnost v pondělí požádala o soudní ochranu před věřiteli.

Corzine v prohlášení uvedl, že jeho odchod je dobrovolný a jeho rozhodnutí o odchodu bylo velmi obtížné. Corzine také odmítl odstupné 12,1 milionu dolarů (asi 220 milionů korun).

MF Global se dostala do potíží kvůli svým sázkám na evropské státní dluhopisy, a stala se tak největší americkou obětí dluhové krize eurozóny. Firmu nyní vyšetřují regulační úřady a FBI, protože z klientských účtů zmizely stovky milionů dolarů. Podle regulačních úřadů chybí více než 600 milionů dolarů.

"Cítím velký smutek kvůli tomu, co se stalo v MF Global a jaký vliv to mělo na firemní klienty, zaměstnance a mnoho dalších," uvedl Corzine v prohlášení. Dodal, že nadále hodlá pomáhat při vyšetřování firmy regulačními úřady.

Corzine byl dříve šéfem Goldman Sachs & Co a senátorem a guvernérem New Jersey. Do vedení MF Global nastoupil loni v březnu a chtěl z 200 let staré makléřské firmy udělat globální investiční banku.

 

autoři: Ekonomika, ČTK | 4. 11. 2011 18:00

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama