Zaměstnanci Facebooku tratí kvůli levným akciím miliony

Tereza Holanová Tereza Holanová
8. 10. 2012 11:58
Ušetřený nezůstal ani Mark Zuckerberg. Odhaduje se, že přišel o 10,5 miliardy dolarů
Foto: Reuters

Praha - Stále zlevňující akcie Facebooku neleží v žaludku pouze investorům. Na pokračující propad doplácejí i zaměstnanci firmy. Každý z nich ztratil od letošního května v průměru dva miliony dolarů (38,3 milionu Kč), uvádí list The Wall Street Journal.

To by byla takřka polovina jejich majetku - v současné době totiž činí průměrná hodnota akcií zaměstnance 2,5 milionu dolarů.

Ušetřen nezůstal ani Zuckerberg

Jak uvádí server Mashable, přímo lidé z vedení přitom přišli ještě o mnohem více.

Například provozní ředitelka Sheryl Sandbergová ztratila od vstupu Facebooku na burzu více než 700 milionů dolarů. Ušetřen nezůstal ani hlavní šéf Mark Zuckerberg, jehož ztráta se odhaduje na 10,5 miliardy dolarů.

Upisovací cena akcií Facebooku činila 38 dolarů. Tuto částku již před samotným IPO (neboli první veřejnou nabídkou akcií) označovali domácí i zahraniční odborníci za přemrštěnou a zlevnění považovali za nevyhnutelné.

Většina z nich ale očekávala, že se pokles zastaví na zhruba 25 dolarech za akcii, a s tím, že se cena na burze Nasdaq dostane až pod 18 dolarů na kus, nepočítali.

 

 

Právě se děje

před 5 hodinami

Seemanová překonala český rekord i na kraulové čtyřstovce

Plavkyně Barbora Seemanová překonala v Taškentu další český rekord. Po čtvrteční kraulové dvoustovce posunula nejlepší čas i na dvojnásobné trati. Časem 4:08,89 vylepšila svůj předchozí rekordní zápis z loňského mistrovství světa v Kwangdžu o 84 setin sekundy.

"Čtyřstovka se mi stejně jako včera dvoustovka jela skvěle. Cítila jsem silný záběr, což je pro mě hodně důležité. I když je to čtyřstovka, která vždycky bolí, tak jsem se snažila ke konci do toho ještě kopnout, ale abych nevytuhla, což se ale pochopitelně trochu stalo," popsala rekordní závod dvacetiletá Seemanová v tiskové zprávě.

"Opět skvělý výsledek, vylepšený osobní rekord, český rekord, no prostě paráda. Stále ale cílíme na olympijský A-limit, který Báře stále uniká. Na druhou stranu se zlepšuje a uvidíme, co se stane na jaře," uvedla trenérka Petra Škábová.

Na vynikající časy z International Swimming League v Budapešti navázala v Taškentu Simona Kubová. Po náročném programu posledních týdnů dokázala na 100 metrů znak zaplavat čas 1:00,03 a zopakovat olympijský A-limit. Ten už má splněný od loňského jara.

Zdroj: ČTK
Další zprávy