Zaměstnanci Facebooku tratí kvůli levným akciím miliony

Tereza Holanová Tereza Holanová
8. 10. 2012 11:58
Ušetřený nezůstal ani Mark Zuckerberg. Odhaduje se, že přišel o 10,5 miliardy dolarů
Foto: Reuters

Praha - Stále zlevňující akcie Facebooku neleží v žaludku pouze investorům. Na pokračující propad doplácejí i zaměstnanci firmy. Každý z nich ztratil od letošního května v průměru dva miliony dolarů (38,3 milionu Kč), uvádí list The Wall Street Journal.

To by byla takřka polovina jejich majetku - v současné době totiž činí průměrná hodnota akcií zaměstnance 2,5 milionu dolarů.

Ušetřen nezůstal ani Zuckerberg

Jak uvádí server Mashable, přímo lidé z vedení přitom přišli ještě o mnohem více.

Například provozní ředitelka Sheryl Sandbergová ztratila od vstupu Facebooku na burzu více než 700 milionů dolarů. Ušetřen nezůstal ani hlavní šéf Mark Zuckerberg, jehož ztráta se odhaduje na 10,5 miliardy dolarů.

Upisovací cena akcií Facebooku činila 38 dolarů. Tuto částku již před samotným IPO (neboli první veřejnou nabídkou akcií) označovali domácí i zahraniční odborníci za přemrštěnou a zlevnění považovali za nevyhnutelné.

Většina z nich ale očekávala, že se pokles zastaví na zhruba 25 dolarech za akcii, a s tím, že se cena na burze Nasdaq dostane až pod 18 dolarů na kus, nepočítali.

 

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Stav jednoho muže po pátečním úniku chemikálií v Plzni se mírně zlepšil

Zdravotní stav jednoho muže po pátečním úniku chemikálií v Plzni - Skvrňanech se mírně zlepšil, druhý je stále ve vážném stavu. Oba zůstávají v plzeňské fakultní nemocnici v intenzivní péči. Nebezpečné chemikálie unikly v areálu firmy, která se zabývá zpracováním tekutých průmyslových kalů. 

"Stav jednoho muže je již stabilizovaný, druhý zůstává ve velmi vážném stavu. Oba zůstávají na intenzivní péči," řekla administrátorka nemocnice Libuše Kufnerová.

Po úniku chemikálií zůstali v prostorách firmy čtyři lidé v bezvědomí. Zasažení byli muži ve věku 40 až 60 let. Záchranáři vyhlásili hromadné postižení osob. Obyvatelé v okolí únik neohrozil, nebezpečné látky se nedostaly do kanalizace. Hasiči v pátek lidem preventivně doporučili, aby nevětrali.

Zdroj: ČTK
Další zprávy