Zaměstnanci Boeingu dostanou přidáno

eko, ČTK
16. 11. 2005 9:14
Seattle - Koncern Boeing sestavil návrh kolektivní smlouvy s odborovým svazem.

V předběžném znění počítá tříletá dohoda se zvýšením mezd o více než 13000 dolarů měsíčně a většími výhodami ve zdravotní péči. O dohodě se bude hlasovat 1. prosince. V případě schválení vstoupí v platnost o den později.

Odborům pomohla uzavřít smlouvu příznivá situace na trhu. Boeingu totiž letos rostou zakázky na letadla od rychle se rozvíjejících aerolinií z Indie, Číny a Blízkého východu.

 

Právě se děje

před 6 hodinami

Colorado hlásí druhý případ hokejisty nakaženého koronavirem

V kádru hokejistů Colorada Avalanche se objevil druhý případ hráče nakaženého novým typem koronaviru. Klub jméno nezveřejnil, pouze oznámil, že hráč je v domácí izolaci. V NHL se ví dohromady o čtyřech případech, další dva pocházejí z týmu Ottawy.

Klub z Denveru v prohlášení uvedl, že všichni, kdo přišli s hráčem do blízkého kontaktu, byli informováni a zůstávají v karanténě, kterou dříve nařídilo vedení ligy. Žádný další hokejista ani člen realizačního týmu podle klubu nevykazuje příznaky nemoci COVID-19.

Ve čtvrtek vedení Colorada, v němž působí i brankář Pavel Francouz a útočník Martin Kaut, oznámilo první případ nákazy. Nejmenovaný hráč se podle klubu už zcela zotavil.

NHL je přerušená od 12. března, do konce základní části v té době zbývaly zhruba tři týdny. Nyní jsou v karanténě všichni hráči NHL zatím do 6. dubna. Ve Spojených státech amerických počet nakažených koronavirem už přesáhl 100.000 a jsou nejvíce zasaženou zemí na světě.

Další zprávy