Vydavatel Reader's Digest žádá o ochranu před věřiteli

ČTK ČTK
24. 8. 2009 15:33
České republiky se tento krok netýká

Pleasantville - Společnost Reader's Digest Association Inc., vydavatel časopisu Reader's Digest, požádala v USA o ochranu před věřiteli. Bankrotová ochrana je součástí plánu restrukturalizace a předcházela jí dohoda s věřiteli o snížení dluhu. Součástí ochrany před věřiteli jsou pouze operace v USA, operací v Kanadě, Latinské Americe, Africe, Asii, Austrálii, na Novém Zélandě a v Evropě, včetně České republiky, se tento krok netýká.

Žádosti o ochranu před věřiteli předcházela dohoda o snížení dluhu. Věřitelé podle dohody místo části dluhu získají majetkový podíl ve firmě. Cílem skupiny bylo snížit zadlužení na 550 milionů amerických dolarů (9,8 miliardy Kč) z původních 2,2 miliardy dolarů. Věřitelé také slíbily firmě poskytnout na provoz 150 milionů dolarů.

Mediální společnost se snaží snížit náklady a podpořit růst od roku 2007, kdy ji převzala investorská skupina Ripplewood Holdings LLC. Společnost má pobočky ve 44 zemích světa. Prodává knihy, časopisy, vzdělávací produkty, hudbu a filmy.

Časopis Readers's Digest je podle firmy největším placeným časopisem na světě podle nákladu. Časopis byl založen v roce 1922. Náklad však výrazně klesl ze svého vrcholu 17 milionů kusů v 70. letech minulého století na loňských osm milionů. Reader's Digest vydává 94 časopisů a prodává kolem 40 milionů knih a hudebních a filmových nahrávek ročně, napsaly agentury AP a Reuters.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Aktualizováno před 2 hodinami

Exploze v domě v Göteborgu si vyžádala více než dvě desítky zraněných

Více než dvě desítky zraněných si v úterý ráno ve švédském Göteborgu vyžádala exploze a následné požáry v několika obytných domech. Několik postižených je zraněno vážně. Co výbuch způsobilo, zatím není jasné, nicméně podle policie nešlo o nehodu, informovala švédská média.

Podle aktuálních údajů bylo do nemocnic dopraveno 16 zraněných ve věku od 10 do 80 let. Podle mluvčí göteborské univerzitní nemocnice Ingrid Fredrikssonové je stav čtyř hospitalizovaných, tří žen a jednoho muže, vážný.

Podle göteborské záchranné služby exploze zasáhla několik bytů a schodiště. Následný požár se rozšířil na přilehlé domy. Evakuováno z nich bylo několik stovek lidí, někteří skákali v panice z oken, sdělil televizi SVT velitel zasahujícího týmu záchranářů Jon Pile. Požár zatím stále není uhašený a hoří na několika podlažích.

Zdroj: ČTK
Další zprávy