reklama
 
 

Erotika zkrachovala. Časopis pro pány vyhlásil bankrot

17. 9. 2013 11:59
Společnost FriendFinder Networks, která vydává erotický časopis Penthouse, dnes vyhlásila bankrot.

Washington - Společnost FriendFinder Networks, která vydává erotický časopis Penthouse, vyhlásila bankrot. Vyplývá to z dokumentů předložených americkému konkurznímu soudu. Společnost, pod kterou patří mimo jiné i některé internetové seznamky pro dospělé, nevykázala čistý zisk minimálně od roku 2008, napsala agentura Reuters.

Penthouse v roce 1965 v Británii založil Bob Guccione. Americkým čtenářům ho poprvé představil o čtyři roky později. Guccione, který v raném mládí navštěvoval katolický seminář, pak vybudoval kolem Penthousu erotické impérium, které mu vyneslo odhadem čtyři miliardy dolarů (70 miliard korun). Většinu peněz ale vydavatel ztratil vinou špatných investic.

Konkurence pro Playboy

Penthouse na vrcholu své slávy ohrožoval renomovaný časopis pro pány Playboy. Guccioneho říše ale postupem času upadala. V roce 2010 majitel Penthousu přišel s návrhem na převzetí konkurenční Playboy Enterprises za 210 milionů dolarů. Z obchodu ale sešlo.

Podle soudních dokumentů, ze kterých citovala agentura Reuters, FriendFinder Networks své závazky a další pasiva odhadl až na miliardu amerických dolarů (19,3 miliardy Kč) a aktiva na milion až deset milionů dolarů (skoro 193 milionů Kč).

autoři: ČTK, Red Eko | 17. 9. 2013 11:59

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama