Erotika zkrachovala. Časopis pro pány vyhlásil bankrot

ČTK ČTK, Red Eko
17. 9. 2013 11:59
Společnost FriendFinder Networks, která vydává erotický časopis Penthouse, dnes vyhlásila bankrot.
Obálka časopisu Penthouse.
Obálka časopisu Penthouse. | Foto: Reuters

Washington - Společnost FriendFinder Networks, která vydává erotický časopis Penthouse, vyhlásila bankrot. Vyplývá to z dokumentů předložených americkému konkurznímu soudu. Společnost, pod kterou patří mimo jiné i některé internetové seznamky pro dospělé, nevykázala čistý zisk minimálně od roku 2008, napsala agentura Reuters.

Penthouse v roce 1965 v Británii založil Bob Guccione. Americkým čtenářům ho poprvé představil o čtyři roky později. Guccione, který v raném mládí navštěvoval katolický seminář, pak vybudoval kolem Penthousu erotické impérium, které mu vyneslo odhadem čtyři miliardy dolarů (70 miliard korun). Většinu peněz ale vydavatel ztratil vinou špatných investic.

Konkurence pro Playboy

Penthouse na vrcholu své slávy ohrožoval renomovaný časopis pro pány Playboy. Guccioneho říše ale postupem času upadala. V roce 2010 majitel Penthousu přišel s návrhem na převzetí konkurenční Playboy Enterprises za 210 milionů dolarů. Z obchodu ale sešlo.

Podle soudních dokumentů, ze kterých citovala agentura Reuters, FriendFinder Networks své závazky a další pasiva odhadl až na miliardu amerických dolarů (19,3 miliardy Kč) a aktiva na milion až deset milionů dolarů (skoro 193 milionů Kč).

 

Právě se děje

před 23 minutami

Policie zadržela ráno ve Varnsdorfu tři osoby, podle České televize starostu města a další dva lidi kvůli pronájmu radarů na měření rychlosti.

před 23 minutami

Basketbalisté Philadelphie a Miami drží domácí neporazitelnost

Basketbalisté Philadelphie zůstávají i nadále v této sezoně NBA před svými fanoušky neporažení. V hale Wells Fargo Center v úterý zdolali ve třináctém domácím zápase Denver 97:92. O dvě utkání kratší domácí neporazitelnost uhájilo i Miami, které zdolalo Atlantu až po prodloužení 135:121.

Výsledky NBA:

Charlotte - Washington 114:107, Miami - Atlanta 135:121 po prodl., Philadelphia - Denver 97:92, Portland - New York 115:87.

Další zprávy