Vuitton poráží eBay. Dostane odškodné za padělky

Redakce EKO
30. 6. 2008 14:00
Výrobce luxusního zboží dostaně 38,6 milionu eur

Paříž - Výrobce luxusního zboží LVMH (Louis Vuitton Moët Hennessy) uspěl u francouzského soudu s žalobou proti internetové aukční síní eBay.

Za to, že eBay umožnila na svých stránkách prodej padělků této firmy, zaplatí firmě Louis Vuitton odškodné ve výši 38,6 milionu eur.

Kromě Vuittonu se s eBay přou i další světové značky jako Hermés, kosmetický L'Oreal, Dior či klenotnictví Tiffany.

Aukční síň se ale brání, že už teď dělá víc, než jí ukládá zákon a že je na každé firmě a policii, aby zabránily výrobě padělků.

ČTĚTE VÍCE: Číňané padělali Vuittona přímo v Itálii

Loni eBay prohrála šestiletý soudní spor kvůli prodeji padělků zboží světoznámých firem v Německu. Žalobu na eBay podala společnost Montres Rolex SA, která prodává hodinky značky Rolex.

 

Právě se děje

před 53 minutami

Manželé Kottovi z kauzy Rath nastoupili do vězení

Manželé Petr a Kateřina Kottovi nastoupili do vězení, kde si bude každý z nich odpykávat šestiletý trest za ovlivňování tendrů Středočeského kraje. ČTK to řekl důvěryhodný zdroj. Někdejší poslanec za ODS a bývalá ředitelka kladenské nemocnice podle rozsudku zmanipulovali zakázky na rekonstrukci zámku Buštěhrad a hostivického gymnázia, přijali na úplatcích téměř 17 milionů korun a sedm milionů předali tehdejšímu hejtmanovi Davidu Rathovi (dříve ČSSD).

Další zprávy