Vlastník Novy chce získat největší bulharskou televizi

Petr Jemelka Petr Jemelka
27. 1. 2010 10:49
CME chce prý vlastníkovi Primy konkurovat také v Bulharsku
Foto: Repro Aktuálně.cz

Praha - Vlastník nejsledovanější tuzemské televize Nova, společnost CME, hodlá získat další konkurenční výhodu oproti svému rivalovi - společnosti MTG vlastnící TV Prima. CME chce podle nejmenovaných zdrojů agentury Reuters provést akvizici v hodnotě zhruba 500 milionů eur.

Akvizice by se měla týkat největší bulharské komerční televize bTv, kterou vlastní americká mediální společnost News Corp. 
 
Přestože obě společnosti odmítly celou věc komentovat, je podle zdroje agentury Reuters pravděpodobné, že bude koupě oznámena během února. Vlastník televize Nova si prý chce akvizicí nahradit investici do ukrajinské televize, která byla ztrátová.

Zájemci kroužili již dlouho

Televize bTV má na bulharském trhu 38procentní podíl, a tak se o jejím prodeji spekuluje již delší dobu. V roce 2008 se o ni zajímalo minimálně sedm velkých společností, ale s příchodem krize jejich zájem ochladl.

CME již v Bulharsku působí, stejně jako její tuzemský konkurent MTG. Zatímco CME patří pouze dvě menší stanice, MTG ovládá druhou největší televizi v zemi. Její název je pro Čechy dosti pikantní - jmenuje se totiž Nova TV. 

To, že CME s koupí bTV vyčkávala, se jí zřejmě vyplatí. Uvažovaná cena 500 mil. eur je totiž zhruba poloviční, než o jaké se spekulovalo v roce 2008.

Cena akcií CME při obchodování v USA na tuto spekulativní zprávu zatím nereaguje.

 

Právě se děje

před 9 minutami

Magistrát se odvolá proti demolici vily z počátku 20. století v Praze 5

Pražský magistrát se odvolá proti povolení demolice bourání vily z počátku 20. století v ulici Nad Výšinkou v Praze 5. Na mimořádném jednání to v úterý schválili městští radní. K odvolání hlavní město vyzvala mimo jiné městská část, která s demolicí nesouhlasí a sama odvolání podat nemůže. Vilu, kterou nechal vybudovat stavitel Viktor Beneš, vlastní Valérie Haščáková, manželka spolumajitele investiční skupiny Penta Jaroslava Haščáka.

Demoliční výměr vily ve čtvrti Na Hřebenkách vydal stavební úřad Prahy 5 v pátek 9. července, lhůta pro odvolání podle primátora Zdeňka Hřiba (Piráti) vyprší ve středu. Odvolání je již podle něj připraveno. "Nebude problém stihnout ten zítřejší (středeční) termín," řekl.

Hřib zopakoval, že vedení města považuje vilu za cennou a s bouráním nesouhlasí. Primátor dále řekl, že rada se dnes také shodla na tom, že ve spolupráci s Prahou 5 podá žádost o prohlášení budovy kulturní památkou. Žádostí podle něj na ministerstvo kultury míří více, proti bourání vznikly také petice.

Předseda magistrátního výboru pro územní rozvoj Petr Zeman (Praha Sobě) dodal, že zařazení na seznam kulturních památek nebude automaticky znamenat záchranu vily, protože v metropoli jsou památky, které jejich majitelé nechávají dlouhodobě chátrat. Vila je podle Zemana specifická, což bude znamenat nutnost najít pro ni vhodné využití. Politik se podle svých slov snaží kontaktovat majitelku vily, což se mu zatím nepodařilo. Požádal proto Pentu, aby dialog zprostředkovala.

Zdroj: ČTK
před 19 minutami

Bitcoin po výstupu nad 40 000 dolarů klesá, Amazon se ho přijímat nechystá

Cena nejznámější kryptoměny bitcoin po krátkém pondělním výstupu nad 40 000 dolarů (zhruba 872 000 Kč) opět klesla. Největší světový internetových obchod Amazon totiž popřel zprávu, že hodlá do konce roku začít přijímat platby v bitcoinech. Informovala o tom agentura Reuters.

Podle serveru CoinDesk se bitcoin krátce po 13:00 SELČ prodával za 37 598 dolarů. Jeho cena tak za posledních 24 hodin vykazovala pokles zhruba o 2,5 procenta. V pondělí večer přitom vystoupila až na 40 539,39 dolaru. Hranici 40 000 dolarů tak překonala poprvé od poloviny června.

K růstu ceny bitcoinu přispěla nedělní zpráva londýnského listu City A.M., že Amazon plánuje do konce roku začít přijímat platby v bitcoinech. Amazon ale v pondělí tuto zprávu popřel. "Bez ohledu na náš zájem o tuto oblast není spekulace ohledně našich konkrétních plánů pro kryptoměny pravdivá," uvedla firma.

Zdroj: ČTK
Další zprávy