Vadné hračky z Číny přijdou Mattel na 600 milionů

dkl
15. 8. 2007 13:00
Zákazníci vracejí výrobky po celém světě
Foto: Ondřej Besperát

Chicago/Praha - Již podruhé během dvou týdnů musela největší hračkářská firma světa Mattel ohlásit, že stahuje z trhu i od zákazníků vadné hračky.

Nejdříve šlo o 1,5 milionu kusů hraček, na které byla použita barva obsahující příliš velké množství olova.

Včera k tomu přibylo více než osmnáct milionů kusů kvůli odpadajícím magnetkům, které mohou následně děti spolknout. Tyto hračky se dostaly i na české pulty.

Foto: Mattel

Podle zástupců firmy vyjde celý problém s hračkami vyráběnými v Číně na 30 milionů dolarů, tedy více než 600 milionů korun.

V prohlášení firma uvádí, že to jsou přímé náklady spojené se stažením hraček a informační kampaní.

Další statisíce dolarů dá firma na to, aby zlepšila kontrolu a testování hraček.

Foto: Mattel

"Mattel spustí posílenou tříbodovou kontrolu celého systému," uvedl v oficiálním prohlášení Jim Walter, viceprezident pro kvalitu u firmy Mattel.

Napříště povolí pouze barvy od certifikovaných dodavatelů a každý barel bude otestován. Navíc budou přidány i nahodilé kontroly a každý produkt bude na závěr otestován.

 

Právě se děje

před 7 minutami

V ČR žije 10,68 milionu lidí, počet obyvatel vzrostl za tři čtvrtě roku o více než 31 tisíc

Počet obyvatel České republiky za letošních devět měsíců vzrostl o 31 400 na 10,68 milionu. Ovlivnila to zejména zahraniční migrace. Narozených bylo více než zemřelých.

Zdroj: ČTK
před 18 minutami

Benešovská nemocnice funguje po kybernetickém útoku stále v omezeném provozu

Provoz v benešovské nemocnici je po útoku počítačovým virem stále omezený. IT specialisté pracují na nápravě, zařízení ale zatím funguje ve stejném režimu jako ve středu, kdy ke kybernetickému útoku došlo, uvedl mluvčí nemocnice Petr Ballek.

V nemocnici se ráno sešel krizový štáb, změny podle mluvčího zatím žádné nejsou. "Situace je stejná, uvidíme v poledne," uvedl Ballek. Dodal, že kvůli omezenému režimu bylo dosud přesunuto do jiných nemocnic devět pacientů.

Stále nelze spustit žádný přístroj včetně počítačové sítě, všechny plánované operace nemocnice zrušila a lékaři nemohou v ordinacích ani vyšetřovat. Pro hospitalizované byl zajištěn náhradní provoz. Na nápravě nemocnice spolupracuje i  se specialisty na kybernetickou bezpečnost, problémy nicméně mohou teoreticky trvat i týdny.

Zdroj: ČTK
před 49 minutami

V Británii se otevřely volební místnosti, průzkumy očekávají výhru konzervativců

V Británii začaly ve čtvrtek v 08:00 středoevropského času předčasné parlamentní volby. Mají vyřešit patovou situaci, která nastala kolem plánovaného odchodu Británie z Evropské unie. Voliči mohou hlasovat až do 23:00 hodin. 

Podle průzkumů veřejného mínění se čeká vítězství vládní Konzervativní strany premiéra Borise Johnsona. Zda se jí podaří získat v Dolní sněmovně většinu, ale není jisté. V případě, že by konzervativci absolutní většinu neměli, mohl by se moci chopit menšinový kabinet v čele s labouristou Corbynem, který by si ale musel vyjednat podporu menších stran.

Premiér Johnson chce brexit v případě vítězství ve volbách dokončit a opustit evropský blok 31. ledna příštího roku. Pokud by se ale příštím britským premiérem stal Corbyn, čekalo by Brity druhé referendum o brexitu. 

Zdroj: ČTK
Další zprávy