Vadné hračky z Číny přijdou Mattel na 600 milionů

dkl
15. 8. 2007 13:00
Zákazníci vracejí výrobky po celém světě
Foto: Ondřej Besperát

Chicago/Praha - Již podruhé během dvou týdnů musela největší hračkářská firma světa Mattel ohlásit, že stahuje z trhu i od zákazníků vadné hračky.

Nejdříve šlo o 1,5 milionu kusů hraček, na které byla použita barva obsahující příliš velké množství olova.

Včera k tomu přibylo více než osmnáct milionů kusů kvůli odpadajícím magnetkům, které mohou následně děti spolknout. Tyto hračky se dostaly i na české pulty.

Foto: Mattel

Podle zástupců firmy vyjde celý problém s hračkami vyráběnými v Číně na 30 milionů dolarů, tedy více než 600 milionů korun.

V prohlášení firma uvádí, že to jsou přímé náklady spojené se stažením hraček a informační kampaní.

Další statisíce dolarů dá firma na to, aby zlepšila kontrolu a testování hraček.

Foto: Mattel

"Mattel spustí posílenou tříbodovou kontrolu celého systému," uvedl v oficiálním prohlášení Jim Walter, viceprezident pro kvalitu u firmy Mattel.

Napříště povolí pouze barvy od certifikovaných dodavatelů a každý barel bude otestován. Navíc budou přidány i nahodilé kontroly a každý produkt bude na závěr otestován.

 

Právě se děje

před 39 minutami

Fotbalisté Norwiche se po roce vracejí do Premier League

Fotbalisté Norwiche se po roční pauze vracejí do nejvyšší anglické soutěže. Pomohly jim k tomu remízy třetí Swansea s posledním Wycombem (2:2) a čtvrtého Brentfordu s Millwallem (0:0) ve 42. kole druhé ligy. "Kanárci" jsou tím pádem z jejich dosahu, v čele tabulky mají osmibodový náskok na druhý Watford a k dobru večerní zápas s Bournemouthem. K zajištění prvního místa jim v posledních pěti duelech stačí uhrát pět bodů.

Norwich před dvěma lety postoupil do Premier League jako vítěz, ale mezi elitou skončil beznadějně poslední. K návratu mu pomohl zejména finský kanonýr Teemu Pukki, který je s 25 trefami mezi střelci druhý.

Do Premier League přímo postoupí nejlepší dva týmy, další čtyři se utkají o zbývající volné místo.

Zdroj: ČTK
Další zprávy