Vadné hračky z Číny přijdou Mattel na 600 milionů

dkl
15. 8. 2007 13:00
Zákazníci vracejí výrobky po celém světě
Foto: Ondřej Besperát

Chicago/Praha - Již podruhé během dvou týdnů musela největší hračkářská firma světa Mattel ohlásit, že stahuje z trhu i od zákazníků vadné hračky.

Nejdříve šlo o 1,5 milionu kusů hraček, na které byla použita barva obsahující příliš velké množství olova.

Včera k tomu přibylo více než osmnáct milionů kusů kvůli odpadajícím magnetkům, které mohou následně děti spolknout. Tyto hračky se dostaly i na české pulty.

Foto: Mattel

Podle zástupců firmy vyjde celý problém s hračkami vyráběnými v Číně na 30 milionů dolarů, tedy více než 600 milionů korun.

V prohlášení firma uvádí, že to jsou přímé náklady spojené se stažením hraček a informační kampaní.

Další statisíce dolarů dá firma na to, aby zlepšila kontrolu a testování hraček.

Foto: Mattel

"Mattel spustí posílenou tříbodovou kontrolu celého systému," uvedl v oficiálním prohlášení Jim Walter, viceprezident pro kvalitu u firmy Mattel.

Napříště povolí pouze barvy od certifikovaných dodavatelů a každý barel bude otestován. Navíc budou přidány i nahodilé kontroly a každý produkt bude na závěr otestován.

 

Právě se děje

před 6 minutami

Do Afghánistánu se přesouvají bojovníci IS ze Sýrie či Libye

Rusko zaznamenalo přesun bojovníků teroristické organizace Islámský stát (IS) ze Sýrie, Libye a dalších zemí do Afghánistánu. Novinářům to ve středu řekl ruský ministr obrany Sergej Šojgu, jenž zároveň uvedl, že Rusko poskytne Tádžikistánu vojenskou pomoc, pokud bude země kvůli dění v sousedním Afghánistánu ohrožena.

"Samozřejmě doufáme, že v Afghánistánu dojde k nějakému konsensu a smíření mezi etniky. Zároveň však vidíme, jak se tam aktivně přemísťují (…) z různých regionů, včetně Sýrie či Libye jednotky Islámského státu," prohlásil Šojgu.

Radikální islamistické hnutí Tálibán zahájilo v květnu - tedy v době, kdy začala mezinárodní koalice stahovat ze země své zbývající vojáky - masivní ofenzivu proti vládním silám. Obsadilo od té doby rozsáhlá venkovská území a klíčové hraniční přechody se sousedními zeměmi. Tvrdí, že má pod svou kontrolou 90 procent hranic země, což vláda v Kábulu popírá.

Zdroj: ČTK
před 17 minutami

Smartwings v říjnu obnoví leteckou linku do Dubaje

Tuzemská letecká skupina Smartwings obnoví od 20. října přímé spojení do Dubaje ve Spojených arabských emirátech. Linku bude během zimního letového řádu provozovat každý den. Firma to dnes oznámila v tiskové zprávě.

Smartwings v současnosti nabízí letecká spojení z Prahy do téměř 60 destinací. Dopravce očekává, že jen v červenci z a do Prahy přepraví na svých letech přes 280 000 cestujících a dalších téměř 100 000 cestujících na letech v rámci destinací Brna a Ostravy.

"Zaznamenáváme zvýšenou poptávku po našich službách, a proto nadále pokračujeme v obnově sítě linek. Spojené arabské emiráty a zejména Dubaj patří k velmi oblíbeným destinacím. Smartwings nabízí velmi atraktivní časy odletů z Prahy i z Dubaje, které ocení nejen cestující, pro které je Dubaj cílovou destinací, ale také ti, kteří letiště v Dubaji využívají jako svůj přestupní bod pro svoji cestu do Asie, Afriky či Austrálie," uvedl obchodní ředitel Peter Šujan.

Zdroj: ČTK
Další zprávy