United Airlines snižují náklady. Stovka letadel stojí

Redakce EKO
4. 6. 2008 10:04
Drahá ropa nutí společnosti k radikálním krokům
Ztráty nutí letecké společnosti k úsporám. Výjimkou není ani United Airlines.
Ztráty nutí letecké společnosti k úsporám. Výjimkou není ani United Airlines. | Foto: Reuters

Washington - Druhá největší letecká společnost v USA United Airlines vyřadila ze své flotily sto letadel s největší spotřebou. Důvodem je rostoucí cena pohonných hmot.

Poté, co zkrachovala jednání s US Airways o možném spojení obou leteckých společností, musela forma najít jiné způsoby, jak snížit náklady.

S vyřazením letadel souvisí i propouštění a snížení počtu leteckých spojů, informovali americké deníky.

Z celkem 460 letadel společnosti bude z provozu odstaveno 94 starších letadel Boeing 737 a několik Boeingů 747, které jsou využívány především k letům do Asie a Austrálie.

Ztráta mateřské společnosti UAL se v prvním čtvrtletí roku ztrojnásobila na 537 milionů dolarů (8,4 miliardy Kč).

V souvislostech:

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Ukrajinská policie dopadla podezřelé z vraždy novináře Šeremeta. Zemřel při výbuchu bomby

Ukrajinská policie zadržela a obvinila podezřelé z vraždy novináře Pavla Šeremeta. Toho před třemi lety v centru Kyjeva zabil výbuch bomby nastražené v autě. Zadržení podezřelých ve čtvrtek oznámil ministr vnitra Arsen Avakov. Šeremet v minulosti pracoval jako novinář také v Bělorusku a v Rusku.

"Policie právě zadržela a se souhlasem generální prokuratury obvinila podezřelé z účasti na vraždě Pavla Šeremeta. Je to výsledek velmi složité a úporné práce skutečných profesionálů a důležitý krok k úplnému objasnění případu," napsal Avakov na Twitteru a poděkoval kriminalistům. Očekává, že soud na podezřelé uvalí vazbu. O podrobnostech případu slíbil novináře informovat později spolu s náčelníkem kriminální policie.

Mezi zadrženými je podle médií i hudebník a bývalý účastník bojů s proruskými separatisty na východě země Andrij Antonenko. "Právě mě obviňují ze Šeremetovy vraždy, přímo teď a na mém dvoře," napsal na sociální síti.

Zdroj: ČTK
Další zprávy