Tři manažeři Moldavské banky byli zadrženi kvůli vyprání 20 miliard dolarů z Ruska

Ekonomika Ekonomika
5. 8. 2016 19:00
Tři manažeři národní Moldavské banky byli podle serveru edesknews.com zadrženi kvůli "vyprání" více jak 20 miliard dolarů z ruských fondů. Tyto peníze údajně byly "proprány" tím, že putovaly moldavskými bankami. Mezi zadrženými mají být dva vysoce postavení manažeři banky a její bývalá viceprezidentka Emma Tabarta. Moldavská banka již podle serveru potvrdila vyšetřování svých dvou manažerů, ale odmítla kauzu jakkoliv komentovat.
Foto: Reuters
 

Právě se děje

Aktualizováno před 1 hodinou

Nehoda šesti aut zablokovala hlavní tah z Hradce Králové na Moravu, dva lidé utrpěli zranění

Srážka šesti aut u Ostřetína na Pardubicku zablokovala v pátek v podvečer v obou směrech hlavní tah I/35 z Hradce Králové směrem na Brno a Olomouc. Dva lidé byli při nehodě zraněni.

Informovala o tom mluvčí pardubické policie Eva Maturová. Policie dopravu z obou směrů odkláněla zhruba dvě hodiny na objízdné trasy, kolem 22:00 byla silnice opět průjezdná.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Při srážce vlaku s kamionem na nechráněném přejezdu na Nymbursku se zranily tři děti, jedno z nich těžce

Při páteční odpolední srážce osobního vlaku s kamionem na železničním přejezdu v Běrunicích na Nymbursku se zranily tři děti. Jedno z nich těžce, další středně těžce a jedno lehce.

Celkem záchranná služba ošetřila a odvezla do nemocnice pět lidí, všichni byli z vlaku, řekla mluvčí středočeských záchranářů Petra Effenbergerová. Škodu vyšetřovatelé vyčíslili na více než tři miliony korun.

Nehoda se stala na přejezdu, který není chráněn závorami, je vybaven výstražným křížem a značkou stop.

Další zprávy