Spoluzakladatelé Googlu prodávají akcie za 5,5 miliardy

24. 1. 2010 18:30
Prodejem akcií ztratí spoluzakladatelé většinový podíl

Silicon Valley - Spoluzakladatelé společnosti Google Lary Page a Sergey Brin prodávají deset milionů svých akcií v hodnotě 5,5 miliard dolarů.

Prodej akcií bude pro Page a Brina znamenat ztrátu většinového podílu 59 procent akcií. Po uskutečnění transakce jim zbude pouze 48 procentní podíl, což znamená, že nad společností ztratí kontrolu. Informoval o tom server BBC.

Akcie budou prodávány po dobu pěti let, aby se předešlo ztrátě jejich hodnoty. Podle tiskové mluvčí Googlu Jane Pennerové ale prodej neznamená, že by oba spoluzakladatelé z vedení společnosti odcházeli.

"Zůstanou členy užšího managementu, který činí každodenní rozhodnutí," ujistila mluvčí.

Prodej je spíše symbolický. Spolu generálním ředitelem Ericem Schmidtem, který vlastní deset procent akcií, budou mít Lary Page a Sergey Brin nad společnosti Googlu i nadále kontrolu.

 

Právě se děje

před 4 hodinami

Sanders v průzkumu dále sílí, Bidenovi přebírá černošské voliče

Americký senátor Bernie Sanders si v průzkumu upevnil vedení v boji o prezidentskou nominaci Demokratické strany. Svému rivalovi Joe Bidenovi navíc přebírá černošské voliče, kteří dosud bývalého viceprezidenta upřednostňovali. Vyplývá to z průzkumu veřejného mínění společnosti Ipsos, jehož výsledky dnes zveřejnila agentura Reuters.

Zdroj: ČTK
před 5 hodinami

Producent Weinstein skončil po odsuzujícím verdiktu v nemocnici

Bývalému filmovému producentovi Harveymu Weinsteinovi se cestou od soudu do vězení přitížilo a musel být převezen do nemocnice. Stalo se tak poté, co jej porota v pondělí uznala vinným ze sexuálního napadení a z lehčí formy znásilnění, za což mu hrozí až 29letý trest vězení. Dnes o tom informovala agentura Reuters.

Zdroj: ČTK
Další zprávy