Spoluzakladatelé Googlu prodávají akcie za 5,5 miliardy

24. 1. 2010 18:30
Prodejem akcií ztratí spoluzakladatelé většinový podíl

Silicon Valley - Spoluzakladatelé společnosti Google Lary Page a Sergey Brin prodávají deset milionů svých akcií v hodnotě 5,5 miliard dolarů.

Prodej akcií bude pro Page a Brina znamenat ztrátu většinového podílu 59 procent akcií. Po uskutečnění transakce jim zbude pouze 48 procentní podíl, což znamená, že nad společností ztratí kontrolu. Informoval o tom server BBC.

Akcie budou prodávány po dobu pěti let, aby se předešlo ztrátě jejich hodnoty. Podle tiskové mluvčí Googlu Jane Pennerové ale prodej neznamená, že by oba spoluzakladatelé z vedení společnosti odcházeli.

"Zůstanou členy užšího managementu, který činí každodenní rozhodnutí," ujistila mluvčí.

Prodej je spíše symbolický. Spolu generálním ředitelem Ericem Schmidtem, který vlastní deset procent akcií, budou mít Lary Page a Sergey Brin nad společnosti Googlu i nadále kontrolu.

 

Právě se děje

před 7 hodinami

Obránce Jeřábek dal v KHL dva góly a byl strůjcem výhry Podolsku

Jakub Jeřábek se po dvou letech opět zapsal v Kontinentální hokejové lize mezi střelce. Obránce, který se v létě vrátil ze zámoří do Viťazu Podolsk, se v domácím utkání s Čerepovcem trefil hned dvakrát, připsal si i asistenci a velkou měrou se podílel na výhře 4:1. Na jediný gól poražených přihrál další český bek Libor Šulák.

Brankář Marek Langhamer dlouho držel čisté konto a naději Chabarovsku na vítězství v Minsku, ale tři vteřiny před koncem prodloužení mu vstřelil jediný gól zápasu Kanaďan Marc-Andre Gragnani. Český brankář předtím zneškodnil 17 střel domácích hráčů.

před 8 hodinami

Americká centrální banka snížila základní úrok o čtvrt procenta

Americká centrální banka (Fed) dnes podle očekávání snížila svou základní úrokovou sazbu o čtvrt procentního bodu do rozpětí 1,75 až 2,00 procenta. Snaží se tak podpořit ekonomiku Spojených států, která se potýká s negativními důsledky slabšího globálního hospodářského růstu a obchodní války mezi Washingtonem a Pekingem.

Další zprávy