Sony opět v roční ztrátě. Již počtvrté za sebou

ČTK ČTK
10. 5. 2012 8:58
Letos již firma očekává návrat k zisku
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Jiří Kropáček

Tokio - Japonský výrobce elektroniky Sony vykázal v loňském fiskálním roce rekordní ztrátu 457 miliard jenů (111,8 miliardy Kč) a ve ztrátě skončil již čtvrtým rokem za sebou. Na hospodaření firmy mají negativní dopad ztráty televizní divize a silný jen. V letošním roce však společnost podle dnešního prohlášení očekává návrat k zisku.

Provozní ztráta za rok od konce března činila 67,3 miliardy jenů. Byla tak nižší než odhady analytiků dotazovaných agenturou Reuters, kteří čekali ztrátu 95 miliard jenů.

Za letošek se již čeká zisk

Firma se potýká s problémy hlavně kvůli ztrátové výrobě televizorů a silné konkurenci na trhu se spotřební elektronikou. Nový generální ředitel Kazuo Hirai proto přistoupil k masivnímu snižování nákladů a propouštění, které má vrátit k zisku hlavně problémovou televizní divizi. Posílit chce také ve výrobě fotoaparátů, herních přístrojů a chytrých telefonů.

V letošním fiskálním roce společnost očekává provozní zisk 180 miliardy jenů. Analytici počítají se ziskem 173 miliardy jenů. Čistý zisk má činit 30 miliard jenů.

 

Právě se děje

před 17 minutami

Mugabeho zabila rakovina, lékaři krátce před jeho smrtí zastavili chemoterapii

Příčinou úmrtí bývalého prezidenta Zimbabwe Roberta Mugabeho, který zemřel 6. září ve věku 95 let, byla rakovina. Lékaři v Singapuru, kde se dlouhodobě léčil, krátce před jeho smrtí zastavili chemoterapii. Důvodem byl Mugabeho vysoký věk, rozšíření nádorů a nízká účinnost léčby. O přesné příčině smrti zimbabwského exprezidenta poprvé promluvil současný prezident této jihoafrické země Emmerson Mnangagwa, informoval server BBC.

Zdroj: ČTK
před 46 minutami

Velšští ragbisté zahájili MS pohodlnou výhrou nad Gruzií

Velšští ragbisté vstoupili do mistrovství světa v Japonsku pohodlnou výhrou nad Gruzií 43:14. Vítězové Turnaje šesti národů vedli po první půli díky čtyřem položeným pětkám 29:0 a po změně stran si náskok bezpečně pohlídali. Velšský kapitán Alun Wyn Jones vyrovnal 129. startem národní rekord.

Spolufavorité skupiny D Velšané vlétli do utkání ve velkém stylu a už po dvou minutách otevřeli skóre. Gruzínci, kterým chybí zraněný kapitán Merab Šarikadze, postupně vyrovnali hru, ale bodů se dočkali až ve druhém poločase.

V neděli čeká Wales ostrý test v podobě obhájců stříbra Australanů, kteří si na úvod poradili s Fidži. Gruzie narazí na Uruguay.

Další zprávy