Služba pro streamování hudby Spotify žádá o vstup na burzu

ČTK ČTK
Aktualizováno 28. 2. 2018 22:32
Přední světová služba pro streamování hudby Spotify podala žádost o nabídku akcií na akciové burze v New Yorku. Informovala o tom dnes americká Komise pro cenné papíry a burzy. Nabídka Spotify by mohla být jednou z největších nabídek technologických firem na burze v letošním roce. Spotify požádal o tzv. přímou kotaci, což je neobvyklý způsob primární nabídky akcií, který nezahrnuje běžný postup. Spotify tak bude moci nabídnou akcie, aniž by musela navýšit nový kapitál, a nemusí si najímat banku či makléřskou firmu, aby uskutečnily tradiční proces upisování nabídky.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Reuters
 

Právě se děje

před 1 hodinou

Brankář Škarek opustil kemp Islanders a zamířil na farmu

Český hokejový brankář Jakub Škarek se z tréninkového kempu New York Islanders přesunul na farmu do Bridgeportu. Devatenáctiletého odchovance Jihlavy, jehož si Islanders vybrali loni ve třetím kole draftu na 72. pozici, čeká první sezona v Severní Americe. V minulém ročníku chytal Škarek ve finské lize za Pelicans Lahti.

Škarek uzavřel loni v červenci s Islanders tříletou nováčkovskou smlouvu. Za Lahti odchytal 22 utkání s průměrem 2,45 obdržené branky na zápas, úspěšností zákroků 90,58 procenta a jednou udržel čisté konto. V sedmi duelech nastoupil i ve druhé nejvyšší finské lize za Peliitat Heinola.

Další zprávy