Šéf Yahoo končí. Nechtěl firmu levně prodat Microsoftu

Reuters Reuters
18. 11. 2008 7:02
Akcie firmy Yahoo po oznámení posílily
Foto: Reuters

San Francisco/ New York - Pokles ceny akcií a několik nevydařených kroků stály Jerryho Yanga místo výkonného ředitele Yahoo Inc.

Podle vyjádření společnosti Yang odstoupí ve chvíli, kdy management firmy vybere jeho nástupce.

Akcie firmy po oznámení mírně posílily, investoři totiž krok interpretují jako novou naději pro uzavření dohody o odkupu Yahoo softwarovým gigantem Microsoft.

Yang ve firmě zůstává a má se vrátit ke své původní práci - šéfa Yahoo pro strategii a technologie.

Za jeho vedení firma, která provozuje stejnojmenný portál, utrpěla několik porážek.

Příliš nízká cena

Bez výsledku dopadla vyjednávání s mediálním domem Time Warner o spojení s jeho AOL, které mělo Yahoo přinést nové zisky.

Smlouvu o společném prodeji reklamy ve vyhledávácích službách Yahoo vypověděla i firma Google, která se obávala problémů s regulačními úřady.

A do třetice akcionáři Yanga viní z krachu vyjednávání o prodeji firmy Microsoftu. Manažer byl zastáncem samostatnosti Yahoo a tvrdil, že mu cena nabízená Microsoftem připadá příliš nízká.

Cena akcií Yahoo klesla za poslední rok o 65 procent. Po zveřejnění informací o odstoupení Yanga z čela firmy posílily o 4 procenta.

 

Právě se děje

před 30 minutami

U Břeclavi se srazil nákladní vůz s dodávkou. Havárie uzavřela dálnici D2 u slovenských hranic

Srážka nákladního auta a dodávky uzavřela u hranic se Slovenskem dálnici D2 ve směru na Brno. Nehoda je se zraněním, zasahují u ní záchranáři. Vyplývá to z informací policie a Národního dopravního informačního centra (NDIC). Auta se srazila na 56. kilometru D2 kolem 06:00, dálnice mezi státní hranicí a exitem 48 u Břeclavi se uzavřela o půl hodiny později.

Zdroj: ČTK
Další zprávy