Šéf Yahoo končí. Nechtěl firmu levně prodat Microsoftu

Reuters Reuters
18. 11. 2008 7:02
Akcie firmy Yahoo po oznámení posílily
Foto: Reuters

San Francisco/ New York - Pokles ceny akcií a několik nevydařených kroků stály Jerryho Yanga místo výkonného ředitele Yahoo Inc.

Podle vyjádření společnosti Yang odstoupí ve chvíli, kdy management firmy vybere jeho nástupce.

Akcie firmy po oznámení mírně posílily, investoři totiž krok interpretují jako novou naději pro uzavření dohody o odkupu Yahoo softwarovým gigantem Microsoft.

Yang ve firmě zůstává a má se vrátit ke své původní práci - šéfa Yahoo pro strategii a technologie.

Za jeho vedení firma, která provozuje stejnojmenný portál, utrpěla několik porážek.

Příliš nízká cena

Bez výsledku dopadla vyjednávání s mediálním domem Time Warner o spojení s jeho AOL, které mělo Yahoo přinést nové zisky.

Smlouvu o společném prodeji reklamy ve vyhledávácích službách Yahoo vypověděla i firma Google, která se obávala problémů s regulačními úřady.

A do třetice akcionáři Yanga viní z krachu vyjednávání o prodeji firmy Microsoftu. Manažer byl zastáncem samostatnosti Yahoo a tvrdil, že mu cena nabízená Microsoftem připadá příliš nízká.

Cena akcií Yahoo klesla za poslední rok o 65 procent. Po zveřejnění informací o odstoupení Yanga z čela firmy posílily o 4 procenta.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Za zastřelení čerpadlářky potvrdil odvolací soud 19 let vězení

Odvolací soud potvrdil 19 let vězení pro Davida Šindlera, který předloni při přepadení benzinové stanice v Nelahozevsi na Mělnicku zastřelil čerpadlářku. Rozhodnutí soudu je pravomocné. Třiatřicetiletý muž vinu od počátku odmítá.

Šindler ženu podle rozsudku zastřelil 3. prosince 2018 brzy ráno. Spolu s Ivanem Hollitzerem, který se k činu přiznal a byl potrestán čtyřmi lety vězení, po půl třetí ráno vtrhl na čerpací stanici. Čerpadlářka se před muži pokoušela schovat za dveřmi, na které Šindler vystřelil. Podle soudu střílel cíleně tak, aby ženu zasáhl.

Zdroj: ČTK
Další zprávy