Ruská VTB jedná s PPF o koupi podílu v Ingosstrach

ČTK ČTK
29. 3. 2012 13:13
Pojišťovnu Ingosstrach ovládá miliardář Oleg Děripaska
Foto: Aktuálně.cz

Moskva - Druhá největší ruská banka VTB potvrdila, že jedná s českou finanční skupinou PPF o koupi jejího podílu v ruské pojišťovně Ingosstrach, ovládané miliardářem Olegem Děripaskou. Novinářům to sdělil generální ředitel VTB Andrej Kostin.

Ruský list Vedomosti v úterý uvedl, že VTB jedná se skupinou PPF nejbohatšího Čecha Petra Kellnera a s jejím italským partnerem Generali o odkoupení jejich téměř dvoupětinového podílu v Ingosstrachu. Pokud se transakce uskuteční, pojišťovnický byznys státní banky VTB se spojí s Ingosstrachem a VTB by mohla získat nad společným podnikem kontrolu.

"Potvrzujeme, že VTB jedná o koupi podílu PPF v Ingosstrachu," řekl Kostin. Nic dalšího k záležitosti nesdělil.

Podle Vedomostí se na jednáních podílí i italská pojišťovna Generali, která je již významným podílníkem VTB. Loni Generali vložila do akcií VTB 300 milionů dolarů a získala v ní podíl deset procent.

Před pěti lety prodal někdejší Děripaskův partner Alexandr Mamut svých téměř 40 procent v Ingosstrachu za odhadovaných 700-750 milionů dolarů skupině PPF Investments. Od té doby vede Děripaska s novými investory vleklou válku.

Petr Kellner existuje. Podívejte se na novou fotku

VTB v Rusku výrazně expanduje jak budováním aktivit investičního bankovnictví, tak akvizicemi. Banka nyní uvedla, že celý loňský zisk, který Kostin odhaduje mezi 90 až 100 miliardami rublů (až 63 miliardami Kč), si ponechá, aby si posílila kapitálovou přiměřenost a mohla se dál rozrůstat.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Na Děčínsku vzplála vlaková souprava, nikdo nebyl zraněn

Předběžnou škodu 15 milionů korun způsobil v pátek vpodvečer požár vlakové soupravy v Rybništi na Děčínsku. Všichni cestující stačili bezpečně vlak opustit. Na místě zasahovalo pět jednotek hasičů, v 19:15 požár hasiči zlikvidovali. O události informovali hasiči Ústeckého kraje na twitteru.

Podle České televize šlo o spoj společnosti Arriva ze Šluknova do Kolína. "K uhašení soupravy bylo potřeba 20 000 litrů vody. Příčina požáru je v šetření," uvedli hasiči. Oheň propukl před 18:00.

Kvůli požáru byla na trati mezi Děčínem a Rumburkem v úseku mezi stanicemi Rybniště a Jedlová zhruba na tři hodiny zavedena náhradní autobusová doprava.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Na palestinských územích se po 15 letech uskuteční volby

Palestinský prezident Mahmúd Abbás v pátek oznámil termín příštích parlamentních a prezidentských voleb. Uskuteční se v květnu a červenci a budou první za 15 let. Informovala o tom agentura Reuters, podle níž mají volby pomoci vyřešit dlouholetý vnitropalestinský konflikt.

Palestinská autonomie, která má na Izraelem okupovaném Západním břehu Jordánu omezenou samosprávu, podle prohlášení Abbásovy kanceláře uspořádá 22. května parlamentní a 31. července prezidentské volby. Konat by měly na Západním břehu Jordánu, v Pásmu Gazy a ve východním Jeruzalémě.

"Prezident nařídil volební komisi a všem státním orgánům, aby zahájily demokratický volební proces ve všech městech vlasti," stojí v prohlášení citovaném agenturou Reuters. Hnutí Hamás vyhlášení voleb uvítalo a vyjádřilo naději, že pomohou ukončit rozkol.

Zdroj: ČTK
Další zprávy