Praha bude hostit setkání pětiset viceprezidentů BGC

red eko
4. 5. 2007 15:46
Setkání bude v Česku poprvé

Praha - Téměř 500 viceprezidentů jedné z největších světových poradenských společností The Boston Consulting Group (BCG) se sejde příští týden v Praze na výročním celosvětovém zasedání.

Setkání celého řídícího týmu BCG, které potrvá od 7. do 11. května, se ve střední a východní Evropě koná poprvé v historii.

Účastníci budou diskutovat o tématech jako např. "200 milionů opomíjených zákazníků ve střední a východní Evropě", "Jak využít výhod regionu střední a východní Evropy?" či "Úspěšná organizace a řízení v zemích střední a východní Evropy".

Bývalí prezidenti promluví

K účastníkům promluví celá řada významných osobností, například Václav Havel, Lech Walesa a Gyula Horn, kteří sehráli významnou úlohu při formování demokracie ve střední a východní Evropě.

Zasedání se rovněž zúčastní prezident a CEO společnosti The Boston Consulting Group pan Hans-Paul Buerkner, ředitelé odborných divizí a jednotlivých regionálních oblastí a řada světově uznávaných odborníků BCG na  inovace, Web 2.0 a spotřebitelské trendy.

Toto mimořádné setkání podtrhuje rostoucí význam trhu střední a východní Evropy pro klienty společnosti BCG z celého světa.

"Byť se většina ekonomické pozornosti soustřeďuje na Čínu a Indii, střední a východní Evropa se stala klíčovou součástí světového hospodářství," říká CEO společnosti pan Hans-Paul Buerkner.

"Naše celosvětová setkání jsme v minulých letech uspořádali v Číně a Indii a rozhodli jsme se, že střední a východní Evropa je dalším důležitým místem, kde se máme setkat a kde můžeme na vlastní oči vidět začleňování regionu do světové ekonomiky. Tento region nabízí skvělé příležitosti pro ty společnosti, které jsou připraveny zvládnout jeho komplexnost a různorodost."

 

Právě se děje

před 31 minutami

Dva teroristy, kteří spáchali útok v Bamaku, odsoudil malijský soud k trestu smrti

Malijský soud odsoudil dva islamisty k smrti za účast v útocích mířených proti cizincům v metropoli Bamaku v roce 2015, informuje server BBC. Březnový útok na noční klub La Terrasse a listopadové přepadení hotelu Radisson Blu si vyžádaly dohromady nejméně 25 obětí. Jeden z obviněných před soudem řekl, že je na teroristické činy, k nimž se přihlásilo islamistické uskupení Murábitún, hrdý.

V Mali, které čelí od roku 2012 islamistickému povstání, nejsou soudy s džihádisty časté, připomíná BBC. Malijské armádě se i přes podporu od mise OSN a francouzských vojsk nedaří působení islamistů v zemi zastavit.

Jeden z odsouzených, Mauritánec Fawaz Ould Ahmeida, uvedl, že na klub La Terrasse zaútočil, aby se pomstil za komiksy s prorokem Mohamedem, které otiskl francouzský týdeník Charlie Hebdo. Při tomto útoku zemřeli tři Malijci, Belgičan a Francouz. Kvůli účasti v útoku byl odsouzen k smrti také Sadou Chaka, druhý obviněný.

Ahmeidu zároveň soud shledal vinným za organizaci útoku na hotel Radisson Blu. Ozbrojenci drželi devět hodin 170 hotelových hostů a zaměstnanců jako rukojmí a nejméně 20 z nich usmrtili, než kontrolu nad budovou převzaly bezpečnostní síly. Mezi oběťmi bylo nejméně 13 cizinců pěti různých národností.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

V Mexiku objevili masové hroby s 59 těly, nejspíš oběťmi drogových gangů

V tajných masových hrobech ve státě Guanajuato ve středním Mexiku byly nalezeny pozůstatky těl 59 lidí. Oblastí v posledních letech zmítá násilí drogových gangů, informovala s odvoláním na mexické úřady agentura Reuters.

Většina těl patřila velmi mladým lidem, či dokonce nezletilým, nejméně deset z nich byly ženy, řekla ve středu novinářům předsedkyně národní komise pro pohřešované osoby Karla Quintanaová. Jedná se o dosud největší odhalení tajných masových hrobů v Guanajuatu, dodala s tím, že pátrání iniciovali příbuzní zmizelých.

Pochmurný nález učinily úřady v okresu Salvatierra, kde se v poslední době zvýšil počet vražd v důsledku války znepřátelených drogových kartelů. V celém Guanajuatu s necelými šesti miliony obyvatel bylo mezi letošním lednem a srpnem evidováno 2250 vražd, což představuje nárůst o čtvrtinu v porovnání se stejným obdobím v předchozím roce.

Zdroj: ČTK
Další zprávy