Po Emirátech hodlá BlackBerry zablokovat i Indie

Ekonomika Ekonomika
12. 8. 2010 15:50
BlackBerry v Indii používá 41 milionů lidí
Foto: BlackBerry

Dillí - Další země zvažuje, že přinejmenším dočasně zablokuje služby, které umožňují chod všech služeb mobilních přístrojů BlackBerry.

Indická vláda má za to, že vlastník sítě - kanadská firma Research In Motion (RIM) - až příliš zabezpečuje přenášená data. Ať už jde o textové zprávy či e-maily, uživatel BlackBerry může použít kódování, které je pro úřady nečitelné.

Podle Dillí jde o hrozbu, protože ani tajné služby pak nedokáží zachytit případné domluvy teroristů.

Agentura Reuters uvedla, že pokud RIM okamžitě neupraví bezpečnostní opatření, budou BlackBerry od 31. srpna v zemi nefunkční přinejmenším pro posílání e-mailů a textových zpráv.

Ultimátum přišlo po mnohahodinové schůzce, na které se o dalším postupu radili příslušníci tajných služeb s ministrem vnitra.

Stejný problém musí nyní Kanaďané řešit i ve Spojených arabských emirátech, ale i v Libanonu či Alžírsku. V Indii však hraje společnost o mnoho: RIM tu vykazuje nejrychlejší růst; BlackBerry v Indii používá 41 milionů lidí.

 

Právě se děje

před 8 hodinami

Čtyři Ázerbájdžánci zahynuli při výbuchu miny

Čtyři ázerbájdžánští civilisté přišli o život poté, co pod jejich automobilem explodovala protitanková mina v oblasti, kterou nedávno dobyla ázerbájdžánská vojska během šestitýdenní války s Arménií. Boje, které propukly 27. září, ukončila dohoda, dosažená v noci na 10. listopadu. O úmrtí civilistů informovala generální prokuratura v Baku, podle které pátý cestující ve voze vyvázl se zraněním. Výbuch zdůraznil nebezpečí, jakým Ázerbájdžánci čelí na tomto území. Minu nastražili arménští vojáci při svém odchodu z tohoto okresu, který spolu s dalšími šesti ázerbájdžánskými okresy po čtvrt století ovládali Arméni spolu s celým Náhorním Karabachem. 

Zdroj: ČTK
Další zprávy