Panenka Barbie nejde na odbyt a zisk Mattelu klesá

ČTK ČTK
16. 4. 2012 15:25
Prodeje známých hraček pro dívky i autíček pro chlapce klesly o 6 procent
Ostatně - módní kolekci plavek pro léto 2012 už mají i panenky Baribe.
Ostatně - módní kolekci plavek pro léto 2012 už mají i panenky Baribe. | Foto: Reuters

New York - Zisk největšího amerického výrobce hraček Mattel v prvním čtvrtletí klesl o 53 procent na 7,8 miliardy USD (148,5 miliardy Kč).

Firma informovala, že k vysokému poklesu přispěly mimořádné náklady vzniklé akvizicí a také slabší prodej panenek Barbie a autíček Hot Wheels.

Prodej panenek Barbie se ve čtvrtletí snížil o šest procent. Prodej dalších hraček pro dívky naopak stoupl o 22 procent. Stejně jako prodeje panenek klesly i prodeje divize Wheels, která zahrnuje značky autíček Hot Wheels, Matchbox a Tyco R/C,  tedy výrobků naopak určených chlapcům.

HIT má práva na Bořka stavitele

Prodej hraček pro předškoláky značky Fisher Price stagnoval.

Bez zahrnutí mimořádných nákladů spojených s akvizicí firmy HIT Entertainment zisk na akcii činil šest centů, a o cent tak zaostal za očekáváním analytiků dotazovaných agenturou FactSet. Tržby se snížily o tři procenta na 928,4 milionu USD. Analytici počítali s příjmy 986 milionů USD.

Mattel oznámil převzetí firmy HIT Entertainment za 680 milionů USD loni v říjnu. Firma stojí za příběhy jako Mašinka Tomáš a Bořek stavitel.

 

Právě se děje

před 8 minutami

Podle izraelské armády byly z Pásma Gazy na Izrael odpáleny rakety

Z palestinského Pásma Gazy bylo do Izraele dnes ráno odpáleno mnoho raket. Podle agentury Reuters to oznámila izraelská armáda s tím, že očekává několikadenní střety. Nejnovější napětí přichází poté, co Izrael v Gaze zabil vysoce postaveného člena militantní skupiny Islámský džihád. Podle listu The Times of Israel proti raketám z Gazy zasáhla izraelská protivzdušná obrana. V Tel Avivu mezitím zazněly varovné sirény.

Podle Reuters nejsou zprávy o žádných zraněných. Izraelská policie ale preventivně uzavřela silnice v blízkosti Pásma Gazy. Mezinárodní Ben Gurionovo letiště oznámilo, že provoz omezovat nebude. Podle The Times of Israel ale byly dnes na pokyn armády uzavřeny školy mezi hranicí s Gazou a Tel Avivem.

Aktualizováno před 57 minutami

Post předsedy pražské ODS obhájil místostarosta Prahy 9 Portlík

Post předsedy pražské ODS obhájil místostarosta Prahy 9 Tomáš Portlík. Na regionálním sněmu pro něj hlasovalo všech 68 přítomných delegátů. Portlík byl jediným kandidátem a nominovalo jej 12 z 15 oblastních sdružení. Poprvé se stal předsedou pražských občanských demokratů v listopadu 2017, kdy ve funkci nahradil bývalého místostarostu Prahy 10 Filipa Humplíka. Delegáti dnes rovněž zvolili prvního místopředsedu a trojici místopředsedů.

"Vám slibuji dva roky zábavy a oponentům dva roky úzkosti," řekl Portlík po volbě. Ke zvolení mu pogratuloval předseda ODS Petr Fiala. Připomněl, že Portlík říkal, že pražská ODS je jednotná a konsolidovaná. "Ale že takto, to jsem netušil," řekl k volebnímu výsledku Fiala.

Další zprávy