Nike se daří: Lidé touží po jejích trikách a botách

ČTK ČTK
23. 9. 2011 8:52
Poptávka po výrobcích firmy stoupla na celém světě

Portland - Téměř 12 miliard korun (645 milionů dolarů) vydělal během čtvrtletí největší světový výrobce sportovního oblečení a obuvi Nike. Jde o meziroční růst téměř patnáct procent.

Firma informovala, že se jí daří prodávat více svých výrobků, navzdory nejistotě ve vývoji světové ekonomiky. Poptávka po jejím zboží stoupla téměř na všech trzích .

"Všichni víme, že ekonomická nejistota, kterou dnes ve světě vidíme, vytváří tlak na spotřebitele," uvedl generální ředitel společnosti Mark Parker. "Ve většině zemí však nadále registrujeme solidní růst prodeje obuvi i oděvů," dodal.

Největší růst byl v Číně

Celkové tržby společnosti v prvním finančním čtvrtletí končícím v srpnu stouply o 18 procent na více než šest miliard dolarů. V Severní Americe, která je největším trhem firmy, se tržby zvýšily o 16 procent.

Na rozvíjejících se trzích, jako jsou Čína a Indie, stouply dokonce o 35 procent. Čtvrtletní zisk i tržby překonaly očekávání analytiků. Akcie Nike po zveřejnění výsledků posílily o více než pět procent.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Barcelona kvůli pandemii odložila prezidentské volby

FC Barcelona musela kvůli koronavirové pandemii odložit volby nového prezidenta, jež měly být 24. ledna. V termínu se nemohou uskutečnit kvůli v současnosti platnému omezení pohybu osob v Katalánsku.

Barcelona proto požádala vládu autonomního společenství, aby se mohly volby uskutečnit poštou. Katalánská vláda tuto možnost prověřuje. Nový termín voleb nebyl určen.

Jeden z nejslavnějších klubů světa je bez řádného prezidenta od konce října loňského roku, kdy odstoupil Josep Bartomeu. Barcelonu vede jako prozatímní šéf Carles Tusquets, jenž se voleb účastnit nebude.

Kandidáty na prezidentskou funkci jsou Joan Laporta, Víctor Font a Toni Freixa. Za favorita je považován bývalý šéf Barcelony z let 2003-2010 Laporta, který slíbil, že udělá maximum pro udržení klubové ikony Lionela Messiho, jemuž v červnu vyprší smlouva.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Polská vláda chce zabránit Facebooku a Twitteru v mazání obsahu a uživatelských účtů

Polské ministerstvo spravedlnosti v pátek oznámilo, že připravuje nový zákon, který by měl omezit moc sociálních sítí jako jsou Facebook a Twitter mazat obsah příspěvků a zavírat účty. Podle chystaného zákona by tak směly činit jen v případě, že by obsah porušoval polské zákony, upozornila agentura AFP. Experti podle opozičního tisku mají pochyby, zda by nový polský zákon mohl být něčím více než jen politickým gestem.

Chystaný zákon o svobodě slova na internetu počítá podle listu Gazeta Wyborcza se vznikem rady, která by mohla nařídit sociálním médiím obnovit odstraněný obsah, pokud je v souladu s polskými zákony. Mohla by také udělovat pokuty sahající od 50 000 po 50 milionů zlotých (asi od 288 000 po 288 milionů Kč), uvedl před novináři ministr spravedlnosti Zbigniew Ziobro. Pět členů rady by volili poslanci třípětinovou většinou na šest let.

Zdroj: ČTK
Další zprávy