Německá policie honí piráty na veletrhu Cebit

Redakce EKO
7. 3. 2008 16:10
Nelegální kopie se dostaly i na veletrh v Hannoveru
MSI nabízel netradiční pohledy do nitra PC postavených převážně z vlastních komponent.
MSI nabízel netradiční pohledy do nitra PC postavených převážně z vlastních komponent. | Foto: Karel Šebesta

Hannover - Počítačoví piráti se usídlili i na největším evropském veletrhu elektroniky CeBIT v německém Hannoveru.

Policie podnikla razii u padesátky vystavovatelů, kterým v případě usvědčení hrozí až pět let vězení.

Téměř dvě stovky policistů a celníků zabavily během čtvrtečního večera a noci šest krabic elektronického zboží - mobilních telefonů, navigačních zařízení i plochých monitorů. Většina podezřelého materiálu byla vybavena funkcemi MP3, MP4 a DVB.

Prohlédněte si: Jaký byl loňský CeBIT?

Z jednapadesáti vyšetřovaných firem pochází 24 z Číny, 12 z Tchajwanu a 9 z Německa. Zbylé firmy pochází z Polska, Nizozemska a Koreje.

Dvacet osob muselo ihned po zátahu zaplatit zálohu ve výši tisíce eur. Všem podezřelým pak hrozí pokuta a pětileté vězení let, pokud budou shledáni vinnými.

K ojedinělé akci policii vyprovokovala série stížností subjektů hájících svá autorská práva, jejichž počet rok od roku stoupá.

CeBIT opět ukáže, jak si zpříjemnit život s počítačem - ČTĚTE ZDE

 

Právě se děje

před 16 minutami

Baseballisté skončili na ME pátí a zahrají si o OH v Tokiu

Čeští baseballisté obsadili na mistrovství Evropy páté místo a zahrají si o olympijské hry v Tokiu 2020. Reprezentace dnes v utkání o pátou příčku, která jako poslední zajišťovala postup do kvalifikace, zdolala díky homerunům Martinů Červenky a Schneidera v Bonnu domácí Německo 4:3.

 

Baseballisté porazili Německo už v závěrečném utkání ve skupině (10:6) a zvládli i druhý zápas se stejným soupeřem. Domácí se radovali z dvoubodového vedení po druhé směně, ale ve třetí se při dvou obsazených metách opřel do míče jediný český hráč působící v USA Červenka, poslal jej za hrazení a otočil na 3:2.

 

Na začátku šesté směny se povedlo Němcům srovnat, ale svým třetím homerunem v turnaji získal vítězný bod Schneider, který se vzápětí zaskvěl i v obraně. V deváté směně soupeř obsadil všechny mety bez autu, ale česká spojka chytila těžký odpal a týmu se v jedné rozehře povedlo zahrát dvojaut a zabránit bodu. Schneider zápas také ukončil, chytil snadný míč ze vzduchu a odstartoval českou radost.

 

Na nadhozu se šest směn držel Marek Minařík. Od sedmé zápas bez bodu dokončil a těžkou situaci v závěru zvládl levoruký Jan Novák.

 

Evropsko-africká olympijská kvalifikace začne ve středu v Boloni a Palermu. Účast v Tokiu si zajistí vítěz, druhý tým bude mít šanci hrát o olympiádu příští rok v závěrečné kvalifikaci na Tchaj-wanu.

 

Účastníky olympijské kvalifikace s českým týmem budou Nizozemsko, Itálie, Izrael, Španělsko a Jihoafrická republika.

Další zprávy