Německá policie honí piráty na veletrhu Cebit

Redakce EKO
7. 3. 2008 16:10
Nelegální kopie se dostaly i na veletrh v Hannoveru
MSI nabízel netradiční pohledy do nitra PC postavených převážně z vlastních komponent.
MSI nabízel netradiční pohledy do nitra PC postavených převážně z vlastních komponent. | Foto: Karel Šebesta

Hannover - Počítačoví piráti se usídlili i na největším evropském veletrhu elektroniky CeBIT v německém Hannoveru.

Policie podnikla razii u padesátky vystavovatelů, kterým v případě usvědčení hrozí až pět let vězení.

Téměř dvě stovky policistů a celníků zabavily během čtvrtečního večera a noci šest krabic elektronického zboží - mobilních telefonů, navigačních zařízení i plochých monitorů. Většina podezřelého materiálu byla vybavena funkcemi MP3, MP4 a DVB.

Prohlédněte si: Jaký byl loňský CeBIT?

Z jednapadesáti vyšetřovaných firem pochází 24 z Číny, 12 z Tchajwanu a 9 z Německa. Zbylé firmy pochází z Polska, Nizozemska a Koreje.

Dvacet osob muselo ihned po zátahu zaplatit zálohu ve výši tisíce eur. Všem podezřelým pak hrozí pokuta a pětileté vězení let, pokud budou shledáni vinnými.

K ojedinělé akci policii vyprovokovala série stížností subjektů hájících svá autorská práva, jejichž počet rok od roku stoupá.

CeBIT opět ukáže, jak si zpříjemnit život s počítačem - ČTĚTE ZDE

 

Právě se děje

před 33 minutami

Ústecký kraj pošle Vejprtům milion, zaměstnanci vybrali 70 tisíc korun

Radní Ústeckého kraje schválili na pomoc Vejprtům po tragickém požáru milion korun. Částku budou schvalovat v pondělí zastupitelé. Zaměstnanci krajského úřadu mezi sebou vybrali 70 tisíc korun, dnes je předají městu, ve kterém v neděli při požáru domu pro zdravotně postižené zemřelo osm mužů, 30 lidí záchranáři ošetřili. 

Milion korun z fondu pro mimořádné události má pomoci s likvidací následků požáru v domově Kavkaz. Objekt je podle statika nyní neobyvatelný, musí se vyměnit ohořelé části, vymalovat, uklidit. Lidé začnou s úklidem poté, co si dům prohlédne zástupce pojišťovny.

Ústecký kraj zajistil občanům města Vejprty, včetně klientů domova a jeho zaměstnanců psychosociální pomoc. Zástupci města mohou kontaktovat humanitární organizace, jejichž součástí jsou centra krizové intervence.

Další zprávy