Německá policie honí piráty na veletrhu Cebit

Redakce EKO
7. 3. 2008 16:10
Nelegální kopie se dostaly i na veletrh v Hannoveru
MSI nabízel netradiční pohledy do nitra PC postavených převážně z vlastních komponent.
MSI nabízel netradiční pohledy do nitra PC postavených převážně z vlastních komponent. | Foto: Karel Šebesta

Hannover - Počítačoví piráti se usídlili i na největším evropském veletrhu elektroniky CeBIT v německém Hannoveru.

Policie podnikla razii u padesátky vystavovatelů, kterým v případě usvědčení hrozí až pět let vězení.

Téměř dvě stovky policistů a celníků zabavily během čtvrtečního večera a noci šest krabic elektronického zboží - mobilních telefonů, navigačních zařízení i plochých monitorů. Většina podezřelého materiálu byla vybavena funkcemi MP3, MP4 a DVB.

Prohlédněte si: Jaký byl loňský CeBIT?

Z jednapadesáti vyšetřovaných firem pochází 24 z Číny, 12 z Tchajwanu a 9 z Německa. Zbylé firmy pochází z Polska, Nizozemska a Koreje.

Dvacet osob muselo ihned po zátahu zaplatit zálohu ve výši tisíce eur. Všem podezřelým pak hrozí pokuta a pětileté vězení let, pokud budou shledáni vinnými.

K ojedinělé akci policii vyprovokovala série stížností subjektů hájících svá autorská práva, jejichž počet rok od roku stoupá.

CeBIT opět ukáže, jak si zpříjemnit život s počítačem - ČTĚTE ZDE

 

Právě se děje

Aktualizováno před 1 hodinou

Nejméně 20 mrtvých si vyžádala série výbuchů na vojenské základně v Rovníkové Guineji

Nejméně 20 mrtvých a zřejmě stovky zraněných si dnes vyžádala série výbuchů na vojenské základně v přístavním městě Bata, které je ekonomickou metropolí Rovníkové Guineje. Záběry ve státní televizi ukázaly poničené domy a mnoho zraněných, zejména dětí. Televize informuje nejméně o čtyřech explozích, vážně poškozené jsou i vzdálenější budovy ve městě, uvedly zahraniční tiskové agentury.

První informace naznačují, že exploze se ozvaly v muničním skladu vojenské základny ve čtvrti Nkoa Ntoma, kterou využívají hlavně speciální síly a četnictvo. Právě z této základny podle záběrů stoupal po výbuších černý dým.

"Město Bata se stalo obětí nehody způsobené nedbalostí jednotky odpovědné za hlídání skladišť dynamitu, výbušnin a munice ve vojenském táboře Nkoa Ntoma, která se vznítila od jisker od ohnišť na polích zemědělců. Vše nakonec vybuchlo," uvedl prezident Teodoro Obiang Nguema citovaný agenturou AFP. Prezident nařídil prošetření celé události a požádal mezinárodní společenství o pomoc.

Zdroj: ČTK
Další zprávy